Secretie din buric

16-06-2012
FisHoN
Nu este medic/terapeut
FisHoN
Buna ziua. De aproximativ o saptamana au aparut niste intepaturi in buric dar pe care nu le simteam numa i daca
stateam intr o anumita pozite si erau dureri suportabile asa ca nu prea am bagat in seama...dupa cateva zile mi au
trecut durerile dar in schimb a inceput sa imi iasa o secretie galbena.
Am luat o compresa sterila am sters si pana la urma am observat o pata mica de sange pe compresa si doar
atunci m am speriat putin.imediat am cautat pe net semne simptome dar mare lucru nu am gasit. rog frumos
pe cineva sa imi spuna cam ce ar putea fi si ce ar trebui sa fac.
am uitat sa precizez ca am luat betadine unguent pentru dezinfectare si augumentin pe care il i au odata la 12 ore
sper ca e ok ce fac.astept sugestii
3 comentarii
0
17-06-2012, ora 18:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate fi o omfalita sau un simplu furuncul, cos, langa buric..uita-te bine de unde vine acea secretie. Daca nu e vorba de un furuncul trebuie sa te vada un chirurg si eventual sa faci unele investigatii [ radiografie, ecografie ] ; dar intai mergi cu o trimitere la chirurgie...
0
18-06-2012, ora 14:08
FisHoN
Nu este medic/terapeut
FisHoN
buna ziua. nu cred ca e vorba de furuncul pt ca am avut destule furuncule si mi as fi dat seama din prima.la furuncul
durerea este f mare si cand se sparge iese puroi la greu nu asa...aici era vorba doar de niste intepaturi pe care
practic nu le bagam in seama pana in momentul in care na iesit aceea secretie galbena.
acum nu stiu ce sa mai cred pt ca nici nu ma m ai inteapa nu simt nimic si in legatura cu aceea secretie sa intamplat
doar o singura data. ma uit in fiecare zi dar nu gasesc nimic...totul e in ordine nici un semn de nimic in schimb am sa continui tratamentul cu unguent si antibiotice pt orice eventualitate.
0
12-02-2015, ora 15:01
password
Nu este medic/terapeut
password
buna Fishon, imi spui si mie te rog cum ti-ai rezolvat problema?adica daca a fost omfalita si cum ai tratat-o?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.