Secretie ciudata zona genitala

09-05-2011
eu12
Nu este medic/terapeut
eu12
De aproximativ 1 an de zile am o problema si anume : uneori elimin o substanta in zonga genitala, in partea de jos a testiculelor, prin scrot, aceasta secretie nu este abundenta, ci e pur si simlu ca transpiratia doar ca are un miros mai ciudat, chiar nu stiu cu ce l-as putea asocia, am observat ca vara este putin mai abundenta ca iarna si cred ca are o culoare transparenta spre galben, in rest nu mai am nici un fel de problema, nu ma ustura, nu am mancarimi.. insa nu imi dau seama ce ar putea fi.. Ar trebui sa imi fac griji ?
2 comentarii
0
10-05-2011, ora 06:55
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din cate descrieti, mai degraba e vorba de transpiratie pur si simplu. Nu aveti de ce sa va faceti griji.
0
20-07-2011, ora 01:59
eu12
Nu este medic/terapeut
eu12
As mai avea ceva de precizat, am uitat sa spun... Acum vreo 4 ani am avut o problema asemanatoare dar trecuse de la sine... Tin minte ca avem scurgeri mai abundente si parca acel lichid avea miros asemanator cu acesta, doar ca miroasea mai puternic si avea culoare galbuie, acest lichid era ca o transpiratie si iesea chiar din scrot dar parca si din acea zona dintre picior si testicule, chestia asta avea 3 etape : prima zi aveam acele scurgeri iar a doua zi parca mi se forma ca o crusta care se exfolia, nu stiu sigur daca nu se exfolia chiar piela... iar dupa ce se exfolia uneori ramaneau rani usoare...

p.s. Mai am un "simptom" in momentul de fata care s-ar putea sa aibe legatura cu asta, uneori cand alerg sau fac miscare ma irit pe picioare cam la 1 cm de zona genitala sau chiar si intre picior si testicule.
In momentul de fata m-am am scurgeri usoare ca o transpiratie care devine abundenta uneori cand fac miscare multa.
Sa fie vreo boala? Bacterie? CUm e posibil sa fie contactat fara act sexual?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.