Secretie albicioasă si usturime la mine iar lui i se cojeşte capul

24-01-2016
Adda01
Nu este medic/terapeut
Adda01
Buna, in urma cu 3 luni am fost la ginecolog pentru prescrierea unor anticoncepţionale si control de rutina (totul a fost in regula) pana acum 2 saptamâni de cand ma confrunt cu o mica problema atat eu cat si iubitul meu. Dupa ultimul contact sexual am inceput sa am scurgeri mai albicioase si usturimi in timpul actului iar partenerului meu i se jupoaie capul iar acea pelicula prezintă un miros specific. Ce poate fi?
6 comentarii
1
25-01-2016, ora 09:03
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Este foarte probabil sa fie o infectie. De urgenta la medic amandoi pentru analize si tratament. Pana la control fara sex. Daca in ultimul timp ati facut sex oral va recomand si un exudat faringian (amandoi).
Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
21-01-2018, ora 07:52
alxandru
Nu este medic/terapeut
alxandru
Buna ziua.De ceva vreme am inceput sa simt disconfort in zona penisului.A inceput cu un fel de pelicula alba pe capul penisului urat mirositoare de care usor usor am scapat.Acum simt usturime cateodata si am cateva bubite rosii si ma ustura capul penisului in timpul masturbarii sau a actului sexual.Alta problema e faptul ca orice as aplica pentru igiena intima nu ajuta deloc si toata zona intima miroase foarte urat chiar daca m-am spalat cu 20 de minute in urma.Sunt disperat si nu stiu ce sa mai fac.Ce as putea folosi sa scap de problema asta?.Tin sa precizez ca nu intretin raporturi sexuale decat cu prietena mea.Multumesc foarte mult si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra
0
21-01-2018, ora 10:14
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, mergeti amandoi la un control ginecologic, este foarte posibil sa fie o infectie pe care o aveti amandoi si o schimbati intre dumneavoastra.
0
21-01-2018, ora 11:39
alxandru
Nu este medic/terapeut
alxandru
Multumesc foarte mult pentru raspuns.La ce doctor ar trebui sa merg?Dermatolog, venerolog sau care?E prima oara cand mi se intampla deci nu stiu
0
21-01-2018, ora 19:56
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Puteti merge la dermato-venerice. Este specialitatea care acopera ambele spectre: bolile de piele si cele specific sexuale. Subliniez faptul ca trebuie sa mergeti amandoi pentru evaluare si tratament. Daca doar unul se trateaza si celalalt este si el purtator il va reinfecta si situatia se va repeta/agrava.
0
21-01-2018, ora 20:06
alxandru
Nu este medic/terapeut
alxandru
Prietena mea a facut niste teste pt ca are calculi renali si a ajuns la urgente acum vreo cateva zile.Nu credeti ca ar fii iesit ceva daca avea vreo infectie sau ceva?In plus am inceput sa am usturimi si dureri de testicule(nu mari, dar totusi suparatoare).Multumesc din suflet pentru timpul acordat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: