Se poate slabi 1 kg in 7 zile?

30-12-2010
alinjur
Nu este medic/terapeut
alinjur
Sall, baiat 22 ani, vreau sa stiu daca este posibil din punct de vedere medical sa slabesti 1 kg in 7 zile fara exercitii fizice, numai printr-o dieta sanatoasa, fara a manca seara, ultima masa sa fie cu 5 ore cel putin inainte de culcare.
Cand spun dieta sanatoasa vreau sa spun fara mezeluri si fara prajituri de nici un fel, cu dulciuri maxim un baton gen Lion pe zi, si o alimentatie bazata in general pe legume nu paste fainoase.
Va rog frumos sa-mi raspundeti, mi se pare o treaba curioasa sa slabesti 1 kg in 7 zile, ce sa mai zic de aberatiile ce le-am gasit pe internet, unde unele cure de slabire promiteau un kg pe zi.
8 comentarii
0
30-12-2010, ora 14:54
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Alin, si eu mi-as dori sa pot tine o asemenea dieta.Nu mi-e clar despre cine este vb...
0
30-12-2010, ora 19:15
alinjur
Nu este medic/terapeut
alinjur
Ce nu ti-e clar lala ???
0
02-01-2011, ora 00:53
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Cu o asemenea dieta poti slabi in prima saptamana chiar mai mult de 1 kg, caci eliminand dulciurile pastele douar cu legume, carne, in primele zile se elimina si mai multa apa, organismul se detoxifica. DA se poate slabi si daca poti tine dieta felicitari, este formidabil.
0
16-01-2011, ora 11:15
alinjur
Nu este medic/terapeut
alinjur
Vreau sa va spun ca am tinut acest regim, m-am apucat in 1.01.2011, in prima zi din an si dupa numai 15 zile complete de regim am slabit 3 kg, nu imi e foame niciodata, e cel mai minunat regim.
0
16-01-2011, ora 18:11
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Vezi ca se poate??? felicitari, la mai mare.
0
13-07-2011, ora 15:27
LEYLA-TELLI
Nu este medic/terapeut
LEYLA-TELLI
PANA SA RAMAN INSARCINATA AVEAM PERMANENT 45 DE KG, IN TIMPUL SARCINII AM AJUNS LA 57 DE KG IAR DUPA 10 DE ALAPTAT PRINTESA MEA, AM AJUNS LA 44 DE KG FARADIETA SAU CEVA SPECIAL ( SPORT ). DUPA APROX. 2 ANI IN CARE AM AVUT 44-45 DE KG AM INCEPUT SA IAU ANTICONCEPTIONALE, , DIANE 35, , , FARA RECOMANDAREA MEDICULUI CI A UNEI CUNOSTINTE, M-AM INGRASAT IN TIMP DE UN AN SI JUMATATE PANA AM AJUNS LA 85 DE KG :((((. TIMP DE TREI ANI DUPA CE AM OPRIT CONSUMUL DE ANTICONCEPTIONALE, AM FACUT TOT CE ESTE POSIBIL PENTRU A SLABI ( DIETA DE LA NUTRITIONIS, CU GRAMAJE, SPORT LA SALA CU SAU FARA ANTRENOR, INNOT, LIPOSUPTIE, PASTILE DIFERITE DE SLABIT...) DAR NIMIK NU A DAT REZULTATE IAR EU ERAM SUPER DISTRUSA PSIHIC, IMI ERA RUSINE SA IES PE STRADA IAR IN FINAL INTR-O DISCUTIE CU O COAFEZA SI O PRIETENA CU CARE MA INTALNESC MAI RAR, AM AUZIT DE CAPSULA DE SLABIT, COAFEZA DADUSE CEVA KG JOS CU ACEASTA CAPSULA SI CUNOSTEA SI ALTE PERSOANE CARE SLABISERA CU EA ( UNELE MAI MULT, UNELE MAI PUTIN ), PRIETENA MEA LE INCERCASE DAR IN URMA REACTIILOR ADVERSE ( IN CAZUL EI : USCATUL GURII FOARTE DES, AMETELI, LIPSA SOMNULUI...) A INCETAT SA LE MAI CONSUME SI NU AVEA UN REZULTAT. EU AM AJUNS ACASA SI AM INTRAT PE INTERNET SA CITESC DESPRE ELE SI AM URMARIT SUBIECTUL, , CAPSULA DE SLABIT, , TIMP DE DOUA LUNI INAINTE SA MA DECID DACA SA LE IAU SAU NU ( ERAM SPERIATA CA AS PUTEA MURI DIN CAUZA LOR SAU SA PARALIZEZ...), SE SCRIAU DIVERSE REACTII ADVERSE CARE DE CARE MAI ORIBILE SI MAI INFRICOSATOATE DESPRE ACEASTA CAPSULA, ERAU SI FOARTE MULTE FETE CARE SLABISERA SI ERAU MULTUMITE ( IN FUNCTIE DE METABOLISMUL FIECAREA SLABEAU MAI MULT SAU MAI PUTIN SI BIINENTELES CA SI IN FUNCTIE DE CE CONSUMAU IN MATERIE DE MANCARE ). INTR-O SEARA M-AM DECIS SA CUMPAR DOAR O FOLIE CA SE VINDEAU SI ASA ( O CUTIE CONTINE 5 FOLII A CATE 6 CAPSULE ), AM LUAT SEARA PRIMA CAPSULA CHIAR DACA ERA RECOMANDAT SA SE IA DIMINEATA, IAR A DOUA ZI AM CONSTATAT CA NU AVEAM REACTII ADVERSE, AM CONTINUAT SA LE BEAU ZI DE ZI LA ACEIASI ORA. REACTIILE ADVERSE IN CAZUL MEU ERAU : LIPSA PFTEI DE MANCARE, USCATUL GURII DAR NU EXAGERAT SI NU FOARTE DES, AMETELI CARE ERAU LOGIC SA LE AM AVAND IN VEDERE CA SLABEAM SI MA DESHIDRATAM, MIROSUL GURII ORICAT MA SPALAM PE DDINTI ( CU GUMA DE MESTECAT AM REZOLVAT PROBLEMA ), URINA AVEA O CULOARE MAI INCHISA DIN CAUZA GRASIMII ELIMINATE, NESOMN DIN CAUZA ENERGIEI PE CARE TI-O DAU CAPSULELE...DAR NU FOARTE MULTE SI NU ATAT DE GRAVE CA SA MA IMPIEDICE SA LE MAI IAU. AM CONTINUAT ASA TIMP DE O LUNA JUMATE DUPA CARE AM INTRERUPT TIMP DE 3 SAPTAMANI, AM RELUAT TIMP DE O LUNA SI LA FEL M-AM OPRIT SI AM RELUAT TIMP DE 5 LUNI DUPA CARE AM AJUNS LA 57 DE KG SI MULT TIMP NU LE-AM MAI LUAT IAR CAND LE-AM LUAT DIN NOU AM LUAT PANA AM AJUNS LA 53 DDE KG SI ASA SUNT DE APROX 2 ANI FARA SA MA INGRAS FOARTE TARE DACA SUNT ATENTA LA CANTITATEA DE MANCARE PE CARE O CONSUM, FAC MISCARE SI NU MAI CONSUM, , COLA, , , , FANTA, , NIMIC ACIDULAT, PRAJELI IN EXCES, DULCIURI IN EXCES... BEAU SUC DE MERE ROSI NU VERZI CA NU-MI PLACE, NESSTEA SI MANANC APROAPE ORICE DAR CU GRIJA. DECI SE POATE ! CAPSULA NU O CUMPARAM NICIODATA PRIN INTERMEDIUL INTERNETULUI SAU MAGAZINE NEAUTORIZATE PENTRU CA STIU CA SE GASESC SI CONTAFACUTE, DECI DOAR DIN FARMACII. NU SE GASESC IN ORICE FARMACIE SI NU SUNT FOARTE SCUMPE. IN UNELE FARMACII COSTA 17 LEI O FOLIE IAR IN UNELE 21 LEI O FOLIE SI ASTA SE INTAMPLA PENTRU CA SUNT CERUTA IN NUMAR FOARTE MARE SI NU SE GASESC PESTE TOT. EU LE CUMPAR DIN TIMISOARA. SUCCES FETELOR CARE CITESC ASTA SI INCEARCA CAPSULELE. TOTUSI NU RECOMAND NIMANUI PANA NU SE FACE UN STUDIU PROPRIU PE INTERNET DESPRE ELE SI MAI ALES DACA EXISTA PROBLEME CU INIMA, TENSIUNE SI RINICHII ( EU NU AM PROBLEME DE GENUL ACESTA ).
0
20-09-2011, ora 21:22
costinel1982
Nu este medic/terapeut
costinel1982
da, se poate slabi mai mult chiar, dar bn ar fi da ai combina dieta si cu 3-4 zile de sport, ai vedea diferenta atunci, eu in 2 luni cu o dieta cam k a ta, dar si cu sport am slabit 10 kg.succes.'
0
28-06-2013, ora 18:44
barbaru
Nu este medic/terapeut
barbaru
Se poate slabi si mai mult de un Kg pe zi dar aici ajungi treptat, o dieta dusa la extreme poate dauna grav sistemului cardiac...de exemplu eu sunt culturist si m am pregatit pentru un concurs si a trebuit sa slabesc de la 90 de kg la 73 in 2 luni si ceva, a fost ca si un iad pe pamant. ultimele 2 zile nu am mancat si nu am baut nimic loam doar unele suplimente care imi mentineau masa musculara... intr o nopate am pierdut 2 kg... asa ca prietenilor sa slabesti tine doar de vointa... este incorect sa slabesti prin lipsa alimentelor. sportivii de performanta apeleaza la orice pt a castiga... dar dieta voastra trebuia sa fie lipsita de dulciuri si zaharuri, lipsita de cartofi, orez, paste, axativa pe carne de pui in special piept de pui sau pe carne de peste, un peste slab si la peste lasati mamaliga in pace, fara porumb. iar daca aveti o competitie si trebuie sa scadeti brusc cateva kg incercati sa mancati doar piept de pui fiert in apa distilata fara sare fara nimic doar piept de pui si atat, in loc de apa normala beti apa distilata si in cateva zile veti pierde cu siguranta multe kg
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •