Scurt circuit la creier?

07-11-2011
adyzds
Nu este medic/terapeut
adyzds
Buna ziua...mama a lesinat de vreo 4-5 in ultimii 2ani, si acum s-a hotorat sa faca un tomograf, iar medicul i-a spus ca are scurt circuit la creier.Ce este aceasta boala/chestie.Cat de grava este problema mamei?Viata ei este in pericol?
5 comentarii
0
07-11-2011, ora 16:45
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
solicitati un consult la neurologie.
0
07-11-2011, ora 17:44
adyzds
Nu este medic/terapeut
adyzds
A fost la consult...a facut si tomograf si ia gasit "chestia "asa cu scurt cuircuitul, Doctorul a spus ca intr-o zona, sangele circula mai greu, sau cel putin asa am inteles eu.deci care stiti, mama are vreo problema grava sau care se poate remedia?
0
07-11-2011, ora 19:45
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
ceea ce numeste medicul, , scurt circuit" ar insemna Atac ischemic tranzitoriu, dar ca sa intelegeti mai multe cititi despre
Accidentul vascular cerebral, care poate fi tranzitoriu si definitiv.(tastati pe Google..scurt circuit la creier)Ce varsta are mama??cereti medicului detalii, cauze, tratament, ar trebui supravegheata macar prin medicul de familie.
0
07-11-2011, ora 21:25
adyzds
Nu este medic/terapeut
adyzds
Mama are 42 de ani. Medicul ia prescris un medicament pentru 20 de zile(nu mai stiu cum se cheama...era ceva cu "de.".Si dupa aceste 20 de zile trebuie sa se reintoarca la control..As dori sa aflu va rog frumos daca boala ei se poate remedia
0
07-11-2011, ora 21:55
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
va trimit un mesaj privat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.