Scurgeri vaginale colorate

12-05-2007
cristina_2007
Nu este medic/terapeut
cristina_2007
De ce am scurgeri vaginale maro deschis din a 10 zi de ciclu si cu sangerari cateodata, ciclu imi este foarte neregulat, ba la 15 zile, la 10 zile la 31 la 21, sun confuza nu stiu ce sa fac ! Va rog, astept un raspuns cat mai repede! Va multumesc !!!!
6 comentarii
0
14-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Este indicat sa se faca o ecografie transvaginala pentru a vedea cum arata uterul si anexele.
Toate cele bune.
0
16-04-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna cristina.eu am acesi problema ca tine te rog sa ma contactezi adresa mea este:roxanitza75_88.si acolo putem sa vb mai multe
0
17-09-2008, ora 00:00
raluci88
Nu este medic/terapeut
raluci88
buna.mi-a mi s-a terminat menstruatia acum 2 sapt...si mi-a aparut o scurgere vaginala maronie cu sange...stiu ca am un ovar mai sensibil..e posibil sa fie o simpla raceala ?sau ceva mai grav?
0
18-09-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna, ralu.si eu am avut acelasi scurgeri.poate ai un cm dereglat asa cum am avut eu si am luat o luna anticonceptionale si sa rezolvat, dar poate ai si o sarcina.ca eu asa am mai patit la sarcina dar din pacate a fost un avort spontan.dar cel mai bine e sa iti faci totusi un test si dak e negativ ar fi bine sa iei si tu anticonceptionale.dar dak e prima data cand patesti asa eu zic sa mai stai ca poate fi o dereglare hormonala trecatoare.dak e sa continuiepoti incerca cu anticonceptionale eu am luat jeanin acum nu stiu care sunt bune pt tine.nu e nimic grav.e o dereglare hormonala
0
13-03-2009, ora 12:32
CRISTINA_86
Nu este medic/terapeut
CRISTINA_86
si eu aceesi problema ca si voi mai fetelor?dar la mine e inainte de menstruatie.m-am speriat de moarte alaltaieri.am avut o scurgere maronie si apoi rozalie.ce sa fie oare?anticonceptionale iau de cativa ani.va pup.astept pareri.
0
14-03-2009, ora 17:14
co-ra
Nu este medic/terapeut
co-ra
Nu inteleg ce mai asteptati fetelor?. Un simplu control ginecologic va poate raspunde la toate intrebarile. E mai bine sa previ decat sa tratezi?. Nu credeti?. Sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •