Scurgeri vaginale abundente si de culoare diferita de cea normala

28-03-2012
dana11144
Nu este medic/terapeut
dana11144
Buna ziua. De la varsta de 17 ani am inceput sa am o surgere vaginala neobisnuita ( mai abundenta, cu o culoare diferita de cea normala si cu un miros neplacut). Am fost la medic iar dupa analize s-a dovedit a fi un streptococ. Am urmat un tratament iar apoi mi-am facut iar analizele si mi-a iesit ca am acelasi lucru diferenta fiind faptul ca streptococol isi schimbase grupa ( de la grupa D ajunsese la grupa E). In felul acesta am facut 3 tratamente si cat de cat pot sa spun ca scurgerea isi revenise la normal insa nu am mai fost la medic sa vad si rezultatele celui de al treilea tratament. M-am dus dupa un an iarasi la medic din acelasi motiv si am primit tratament dupa ureche in sensul ca doamna doctor nu mi-a mai luat lama pentru analize doar imi prescria ce considera dansa iar dupa 2 astfel de tratamente unul pentru trichomoniaza si unul pentru candida care nu au avut niciun efect nu am mai mers pentru ca mi s-a parut inutil atat timp cat primeam tratamentele fara diagnostic. Peste ceva timp am fost la alt medic care mi-a facut analizele si mi-a spus ca nu am nimic si ca probabil asa e organismul meu. Am luat raspunsul ca atare pana anul acesta cand m-am hotarat ca nu se poate sa fie normal ceea ce am deranjata fiind si de mirosul si abundenta secretiilor si din nou am fost la un alt medic. Mi-a facut o multime de analize si nu mi-a iesit absolut nimic.
Intrebarea mea este chiar sunt normale scurgerile pe care le am? Si pot face ceva sa le diminuez ? Multumesc anticipat
4 comentarii
0
28-03-2012, ora 20:47
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
Am avut si eu trichomanaz si am facut tratament 3 luni cu ovule si metronizadol. Dupa aceste 3 luni nu mai am nici un fel de scurgere. Dar inainte de aceste 3 luni am avut un tratament de o saptamana cu ovule si pastile. Trebuie sa te intorci din nou la medicul ginecolog si sa iti dea tratament adecvat pentru trichomonaz ca aceasta bacterie netratata este periculoasa.
0
29-03-2012, ora 15:22
rebeck
Nu este medic/terapeut
rebeck
am o scurgere maronie urat mirositoare, ma poate ajuta cineva cu un sfrat
?
0
29-03-2012, ora 20:10
dana11144
Nu este medic/terapeut
dana11144
Pentru lotry italia : eu mi-am facut analizele luna aceasta. Mi-a luat lama, cultura de col uterin, inclusiv testul Papanicolau si nu mi-a iesit nimic. Daca era sa am trichomanaz imi iesea la cel putin unul din testele astea daca nu la toate. Iar atunci cand am facut tratament pentru asa ceva nici nu stiu daca am avut tinand cont de faptul ca nu mi s-a facut nicio analiza inainte si mi s-a dat tratamentul dupa ochi
0
19-04-2012, ora 09:14
alinacristea
Nu este medic/terapeut
alinacristea
buna dimineata am si eu o secretie alb galbuie pot spune urat mirositoare am facut en tratamente dar tot imi apare As dori si eu un raspuns.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •