Scurgeri vaginale

13-06-2010
raluca.black_fairy
Nu este medic/terapeut
raluca.black_fairy
In ianuarie 2009 am fost la ginecolog pentru a face un consult si pentru ca voiam sa iau anticonceptionale. Mi s'a spus sa iau Novynette si am luat pana in iulie 2009. Apoi am renuntat la ele, dar am mai inceput o folie luna trecuta, pe 27 mai 2010, pentru ca voiam sa'mi aman venirea ciclului. Nu am fost la medic inainte de a face asta. Pe data de 28 mi-a venit ciclul, a fost normal. Iar apoi am continuat sa am scurgeri galbui - maronii si sa sangerez(adica observam putin sange pe prezervativ si pe..mine) in timpul/dupa contactele sexuale ( intotdeauna cu prezervativ ). As vrea sa stiu o posibila cauza, alta decat faptul ca mi-am dereglat organismul cu anticonceptionalele, pentru aceste scurgeri. Si as vrea sa merg la ginecolog, insa nu stiu exact ce teste sa cer. Vreau sa aflu daca totul este in regula, daca am vreo boala/infectie si daca sunt insarcinata( intre timp am facut si un test de sarcina, a iesit negativ ). Pentru ca nu dispun de foarte multi bani, as vrea sa stiu dinainte ce examinari o sa fie nevoie sa fac pentru a afla raspunsurile de care am nevoie. Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
21-06-2010, ora 09:17
Iulia-Claudia
Nu este medic/terapeut
Iulia-Claudia
am si eu o problema de genul asta. nu iau anticonceptionale dar dupa menstruatie daca am un act sexual (cu prezervativ) la cateva zile dupa incheierea ciclului menstrual, am scurgeri maronii si cu putin sange. are cineva idee ce ar putea insemna asta? mi-e cam teama pentru ca la ultimul control ginecologic medicul a spus ca am niste foliculi in ovare. va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.