Scurgeri uretrale si usturimi fara vreo infectie la analize

06-02-2009
r21
Nu este medic/terapeut
r21
Am urmatoarea situatie, careia nu reusesc sa-i gasesc nici o solutie rationala. De ceva timp am urmatoarele probleme/simptome:
- scurgere imediat dupa urinare de picaturi de urina
- uneori dimineata dupa urinare o scurgere incolora, inodora si lipicioasa
- o usturime usoara pe capul penisului ce se manifesta 75% din timp si cu o usoara roseata uneori. usoara usturime pe capul penisului la orice atingere
- usturime puternica in timpul actului sexual pe capul penisului
Analizele urinei le-am repetat de 4-5 ori in ultimii doi ani la mai multe laboratoare din Bacau, o singura data mi s-a spus ca urina prezinta o aciditate prea mare in rest ies de fiecare data ok,.
Analiza scurgerii ce apare uneori dimineata dupa urinare, inodora si lipicioasa repetata la doua laboratoare diferite - raspuns de fiecare data "nu se vede nimic".
Am mai consultat urologi din spitalul Bacau, din clinici particulare, dermatologi si de fiecare data n-am reusit sa aflu ce problema am. Mi s-au prescris diverse antibiotice gen doxicilina, creme gen nidoflor dar nu au avut nici un efect.La un consult urologic la un spital din Bucuresti doctorul mi-a spus ca am prostata un pic marita si mi-a prescris prostamol pe care l-am luat cam trei luni. La un consult ulterior in Bacau mi s-a spus ca are dimensiuni normale dar simptomele descrise mai sus persista.
Alte boli pe care le am ce ar putea fi relevante: scolioza, gastrita urmata de ulcer, rinita, hipotiroidie.
Va rog mult ajutati-ma, sunt dispus sa platesc.
3 comentarii
0
08-02-2009, ora 07:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Bea mai multe lichide, nu fuma, lenjeria intima numai din bumbac si foloseste unguentul Betadine.Numai bine!
0
05-05-2009, ora 18:26
moghy
Nu este medic/terapeut
moghy
Curios ai rezolvat problema "r21" ca si eu am simptomele tale.Ar putea cineva sa ajute va rog frumos, multumesc!
0
01-08-2015, ora 11:16
masty
Nu este medic/terapeut
masty
Buna ziua...
Si eu ma.confrunt cu aceiaşi problema.Dupa ce urinez daca ma mai fortez imi iese un lichid trasparent fara miros, dens si lipicios..precizez ca nu de fiecare data cand urinez. Primelensemne au fost doua punte rosi pe penis apoi.a doua zi mi s a inrosit pana si pielea care se decaloteaza, gen arsură... dupa spalare isi revine spre normal.apoi dupa.1 saptamana mi a aparut aceasta scurgere... poate sa fie gonoree cu scurgere trasparenta sau candida. fiind foat purtator de candida cateva luni in urma avnd toate simtomele spuse mai sus maimputin scurgerile trasparente.
Va rog frumos un raspuns..o informatie.orice.
Multumesc.Marius
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.