Scurgeri rozalii

22-02-2015
Dipop
Nu este medic/terapeut
Dipop
Buna, am o intrebare, iau anti qlaira recomandate de medic (analize si ecografie), si in ultimile 3 luni am tot uitat sa iau cate o tableta, luna trecuta nu am avut ciclu doar niste scurgeri maronii. Am facut test de sarcina si mi-a aratat ca este negativ. Recent m-am apucat de kangoo jumps (deja am fost la 3 sedinte) si am observat ca am o scurgere rosiatica/rozalie usor vizibila. Menstruatia urmeaza sa imi vina in 8-9 zile dupa socoteala blisterului(tin sa mentionez ca luna aceasta le-am luat regulat si nu am uitat nici o pastila). Este vorba de vre-o infectie sau din cauza sportului? Medicul mi-a zis sa nu ma stresez cand am fost anul trecut in iunie la control ca este normal la aceste medicamente si ca corpul meu reactioneaza f bine la ele. A vrut sa mi le schimbe din cauza ca eram stresata ca am ciclu 2 3 zile si a zis ca nu e ok psihic si daca nu sunt impacata mi le schimba dar nu se stie ce alte efecte si cum imi reactioneaza corpul la alte anticonceptionale. Am hotarat sa raman tot la ele daca a zis ca corpul reactioneaza foarte ok. Dar cand uit cate o pastiluta ma tem sa nu raman insarcinata, desi oficial am hotarat cu prietenul meu sa nu ejaculeze in mine, el zice ca nu a lasat niciodata, dar nu am de unde sa stiu sigur...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •