Scurgeri puternice din operatia de cezariana

27-02-2010
Ellami
Nu este medic/terapeut
Ellami
Acum o luna am nascut prin cezariana, la vreo 10 zile a inceput sa-mi curga din abundenta un lichig galbui din cicatrice iar acum 2 zile cand m-am uitat la taietura este o portiune de 2 cm care parca s-a desfacut si as zice ca-mi iese o bucatica de tesut adipos (e galben si neregulat) din care, la fel, imi curge lichid. Nu stiu daca e normal asa ceva si as dori tare mult un sfat. Multumesc.
4 comentarii
0
27-02-2010, ora 21:50
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
nu cred ca e normal, urgent suna-ti medicul!
0
28-02-2010, ora 00:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Consultaţi de urgenţă medicul care a realizat intervenţia chirurgicală şi evitaţi contactul cu operaţia, pentru a nu o infecta. Nu ignoraţi, nu amânaţi. Totul va fi bine!

Toate cele bune!
P.S. Să vă trăiască floarea, care v-a fost dată pentru a vă înmiresma viaţa (copilul, binecuvântarea divină).


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
12-10-2011, ora 23:20
savedanube
Nu este medic/terapeut
savedanube
buna seara. pe 30 sept am facut o operatie pentru sarcina extrauterina. intrucat era destul de mare (8 sapt) dl dr a considerat ca e mai bine o operatie clasica in locul celei laparoscopice, asadar am o taietura de vre-o 6 cm mai jos de abdomen.problema e ca de 3 zile a inceput sa curga un lichid galbui- rozaliu (clar, cel putin deocamdata nu pare sa fie infiectie) si in seara asta cand am aplicat betadina am constat cu surprindere ca din interior se vad niste fire de la cusatura (au trecut deja 12 zile de la interventie). firul ar trebui sa fie resorbabil, in exterior nu mai am nici un firicel. citind raspunsul de mai sus se pare ca situatie nu este ok. am fost acum 3 zile la medicul de familie si la un medic ginecolog (m-am operat in Ctza si locuiesc in Tulcea), ambii mi-au recomandat doar sa schimb compresele sterile, antiinflamatoare si repaus la pat. e suficient sau sa ma urc dracului in masina si sa merg la Ctza?
multumesc pentru amabilitate!
0
23-10-2011, ora 20:08
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dnă Savedanube, ţineţi cont de indicaţiile medicului de familie/ginecologului, dar urcaţi-vă şi în maşină, şi mergeţi la Constanţa, la medicul care v-a operat, pentru a fi examinată.
Multă sănătate!
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Toate cele bune,
Mr. Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Cezariana nu afectează calitatea vieții sexuale
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •