Scurgeri albe si usturime la urinare...

13-09-2009
CosminP
Nu este medic/terapeut
CosminP
Buna ziua... Am 23 de ani, de cateva zile am inceput sa am niste scurgeri albe, usturime la urinare si urinari mai frecvente... In afara de acestea, nu am avut nici un fel de simptome, dermatologice sau de alta natura... Mentionez ca prietena mea a avut in urma cu vreo 2-3 saptamani o infectie urinara, urinari frecvente si scurgeri, dar nu a avut usturimi... Contact sexual neprotejat, suntem impreuna de 2 ani si 3 luni si nu se pune problema sa ne inselam... Mi-ar prinde bine un sfat... Va multumesc
2 comentarii
0
15-09-2009, ora 00:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Vă rog să consultaţi un medic urolog! Mai mult ca sigur este vb. dsp o infecţie, dar nu se poate stabili fără consult de ce natură (de obicei este bacteriană - în peste 80% din cazuri, agentul patogen este Esherichia coli). Însănătoşire grabnică ;)


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
15-09-2009, ora 01:42
CosminP
Nu este medic/terapeut
CosminP
Am luat de la farmacie un tratament pentru infectie urinara: antibiotic nolicin de 400 de mg, unul la 12 ore, si urinex, cate 1 de 3 ori pe zi... Daca nu are nici un efect in cateva zile (ceea ce nu pot spune, usturimile sunt mult mai suportabile acum), voi merge la un urolog... Sa vad cum decurge situatia...

Va multumesc pentru raspuns...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.