Scurgeri, mancarimi vaginale

01-05-2012
ciac
Nu este medic/terapeut
ciac
Care cunoaste un remediu natural pentru vaginita bacteriana?
4 comentarii
0
01-05-2012, ora 11:19
ciac
Nu este medic/terapeut
ciac
ati folosit tratamentul natural de pe scapa-de-vaginita.eu ? Se pare ca e ok... ce parere aveti? Asi dori sa il incerc.
Sufar de vaginita bacteriana de 3, 4 luni si am luat antiibiotice prescrise medical. Dar nu mia folosit la nimic.
Ce pot face?
0
02-05-2012, ora 11:38
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Incearca spalaturi cu tantum rosa si ovule cervugid 6 seri la rand. Te speli inainte de a introduce ovulul. Fara contact sexual in aceste zile daca se poate.
Poti incerca tratament naturist concomitent cu cel medicamentos, nu te sfatuiesc sa renunti la cel medicamentos.
0
03-05-2012, ora 18:52
anka_breazu
Identitate neconfirmată
anka_breazu
Buna, Iti recomand sa folosesti cu incredere tratamentul de pe scapa-de-vaginita.eu - tocmai am citit si eu acele articole si chiar recomand sa folositi tratamente naturale pentru a scapa de scurgeri, macarimi precum sunt simptomele de Candida, Vaginita, Trichomonas Vaginalis, Chlamydia... toate aceste infectii sunt facute inspecial de la antibiotice sau luate prin contact sexual neprotejat.

Iar recomandarea mea este sa le indepartati prin tratamente naturale fara alte antibiotice sau creme cu antibiotic.

Multa Sanatate.
0
03-05-2012, ora 20:28
ciac
Nu este medic/terapeut
ciac
Va multumesc, am sa tin cont de sfaturile dvs. dar orcium am sa fac acel tratament natural dupa ce imi fac Testul Babes Papanicolau - patologic.

Revin cu detali - O seara placuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •