Scurgere penis

13-05-2013
Christian21
Nu este medic/terapeut
Christian21
Buna ziua

Am o scurgere alba sper incolora de 3 saptamani daca imi "storc" penisul iese aceast lichid este urat mirositor ce pot face ? Trebuie sa merg la doctor ? Imi este rusine dar daca asta este ultima solutie o sa merg zilele astea dar as vrea intai sa-mi spuna un specialiast ce pot avea.. mentionat ca nu am usturimi cand urinez insa la o zi dupa contactul sexual imi venea sa urinez foarte des chestia asta nu a durat decat 2 zile asa ca n-am bagat in seama.
Multumesc anticipat ! O zi buna.
1 comentarii
0
06-06-2017, ora 17:25
Affected
Nu este medic/terapeut
Affected
Am avut si eu asa un tip de problema.Te pot felicita ai Gonoreea (suta la suta) + un inceputul de candidoza.( Gonoreea este o boala cu transmitere sexuala cauzata de o bacterie care creste foarte usor in locuri calduroase, umede...etc) + simtomele (otusi, cateodata barbatii pot sa simta o senzatie de arsura atunci cand urineaza sau sa elimine un lichid alb-galbui din penis. Alteori se intampla ca testiculele sa devina dureroase sau sa se umfle.).Ai avut recent un act sexual neprotejat si te-a molipsit partenera.Pentru inceput te sfatui sa consulti un medic, , dermato-veneri" si ci tmai urgent cit n-a dat inflamatii.

Pastile recomandate am primit:
1) Tinidazol 500mg ( 4 pastiel in prima zi)
2) Metrozol
3)Doramycin
4)Fluconazol

Bafta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •