Scurgere albicioasa dimineata

11-09-2011
AndreyaM
Nu este medic/terapeut
AndreyaM
Buna ziua.Prietenul meu tocmai mi-a spus ca ii apare o scurgere albicioasa, mai ales dimineata, cateodata vizibila si pe lenjeria intima si uneori cu o usoara usturime la urinare.Mentionez ca dupa ultimul contact sexual eu am sangerat putin.Sunt cam speriata pentru ca nu stiu cauza si pana marti cand avem programare la medic mai e mult.
Aveti idee ce ar putea fi?Va multumesc
4 comentarii
0
12-09-2011, ora 19:10
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cred ca are o infectie, trebuie sa iti faci si tu o analiza de secretie vaginala cu antibiograma.
Fara antibiograma iti faci degeaba analiza. Numai acolo iese la ce antibiotic este sensibila bacteria si cu ce sa te tratezi. Altfel, poti sa faci tratament cu un antibiotic la care este rezistenta si il faci degeaba.
Vorbeste despre asta cu doctorul ginecolog.
O sa te consulte doctorul si o sa vezi ce este de facut si de unde vine sangerarea.
Trebuia sa iti vina ciclul?
0
13-09-2011, ora 10:41
AndreyaM
Nu este medic/terapeut
AndreyaM
Nu, dar era imediat dupa menstruatie.Am dupa amiaza programare, dar oare ginecologul ne va da tratament amandurora sau el trebuie sa mearga in alta parte?
0
13-09-2011, ora 13:19
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Normal ar trebui sa dea.
0
13-09-2011, ora 13:27
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Posibil ca partenerul sa trebuiasca sa faca o recoltare de secretie uretrala.
Dar sa o faca neaparat cu antibiograma. - analiza de secretie uretrala cu antibiograma
Fara antibiograma o face degeaba pentru ca nu va sti la ce antibiotic este sensibila bacteria.
Si pentru tine este valabil, poate trebuie sa faci o
- analiza de secretie vaginala cu antibiograma
Pentru analiza, nu te speli in vagin si nu ai contact sexual cu cel putin 2 zile (48 de ore) inainte de recoltare. Altfel nu iti iese rezultatul corect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •