Scurgere albicioasa...

07-04-2009
aalliinnaa
Nu este medic/terapeut
aalliinnaa
Luna trecuta am avut o perioada in care aveam o scurgere alba. Mi-a venit ciclul care mi-a intarziat 3 zile, iar acum iar am o scurgere alba, dimineata cand ma trezesc si in timpul zilei. E vreo raceala sau ceva mai grav?
8 comentarii
0
07-04-2009, ora 08:23
dear
Nu este medic/terapeut
dear
daca nu o aveai pina acum si daca e si urit mirositoare inseamna ca trebuie sa mergi la ginecolog.nu e ceva foarte grav poate o micoza, vaginita candidoza, etc.este bine sa ceri sa ti se faca o analiza a secretiei.sanatate!
0
07-04-2009, ora 13:06
aalliinnaa
Nu este medic/terapeut
aalliinnaa
nu o aveam pana acum, si nu miroase urat. Multumesc pentru raspuns !!!
0
14-04-2009, ora 17:18
anamaria_boca2007
Nu este medic/terapeut
anamaria_boca2007
de obicei scurgerile albe fara miros sunt normale la o femeie, e posibil totusi sa fie o micoza si pentru asta trebuie sa mergi la medic pentru a face o lama e cel mai sigur, pana atunci poti face niste bai cu codita soricelului, galbenele si tataneasa si mai sunt ovule pe baza de ulei catina galbenele si propolis sunt foarte bune pentru fiecare femeie in parte, multa sanatate iti doresc!
0
14-04-2009, ora 17:23
aalliinnaa
Nu este medic/terapeut
aalliinnaa
nu stiu de ce dupa ciclu apar, tine un timp si trece. Multumesc pentru sfat!!!
0
01-06-2009, ora 18:40
sirina
Nu este medic/terapeut
sirina
e cit se poate de normal daca.nu are alta culoare difera de la femei la femeie
0
10-06-2009, ora 17:03
andreea.mititica
Nu este medic/terapeut
andreea.mititica
buna ziu nuele meu este andreea si am si eu o nelamurire amo scurgere albicioasa pe parcursul intregi zile, si atnci cand fac sex cu prietenul meu ii ramane p penis ceva alb branzos ce credeti ca poate i sigur e de la mine asta stiu.multumesc
0
11-06-2009, ora 12:20
andreea.mititica
Nu este medic/terapeut
andreea.mititica
credeti ca se intampla ceva grav dac stau o luna si un pic fara sa ma tratez ca acum sunt in strainatate si nu am cum merge la medic.ce trebuie sa fac pana atunci?dac am facut sex cu prietenul meu cu prezervativ e posibil sa fi luat si el?inca ceva eu am o boala care sunt obligata sa iau antibiotice.
0
11-06-2009, ora 12:22
andreea.mititica
Nu este medic/terapeut
andreea.mititica
mai am nste pete maro care imi apar si dispar.m-am tratat cu biazolsi mi-a trecut dara cum au aparut iar ce tre sa fac se le tratez defnitiv?credeti ca se poate transmite si la altcinev?multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •