Scleroza multipla | Forumul Medical ROmedic

Scleroza multipla

10-03-2010
Carla82
Nu este medic/terapeut
Carla82
Buna seara!
De cateva ore viata mea este data peste cap.plang si tremur si nimeni nu-mi raspunde la intrebare ce inseamna scleroza multipla??? Asta am primit azi scris pe o foaie alba "leziune solitara cu aspect RMN - neconcludent ( aspectul RMN ar putea evoca leziune de scleroza multipla)- se va interpreta in context clinic si va fi reevaluata si la punctul 2 sinuzita amixilara". Simt ca din ce citesc pe net viata mea fuge...o ia razna nu pot sa cred asa ceva.am avut niste crize de durere de cap, ameteli mici, amorteli a unui deget dar a trecut...m-am dus la doctor asa ca sa stau linistita si dupa ce am fost fara nicio durere de cap de o luna si chiar ma gandeam sa nu ma fac rmn-ul azi imi vine bomba cu rezultatul.
Maine merg la neurologul care m-a consultat prima data insa va org din suflet spuneti-mi ce inseamna de fapt dignosticul ASTA!!!!
4 comentarii
1
10-03-2010, ora 21:45
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Carla, te rog nu mai plinge, daca neurologul la care vei merge miine are rabdare sa te asculte si sa te consulte, cu siguranta ai sa afli diagnosticul.Nu dispera.Poti afla mai multe daca intri pe site-ul pacientilor cu aceasta boala.Daca aflu adresa revin...
0
10-03-2010, ora 22:01
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Ti-am trimis mesaj privat.
0
11-03-2010, ora 14:54
Carla82
Nu este medic/terapeut
Carla82
Gata acum am venit de la medic iar treaba sta cam asa: intradevar exista o mica leziune care este pozitionata exact in locul unde deobicei apare scleroza multipla insa d-na doctor m-a asigurat ca sunt sanse mici ca eu sa am asa ceva...nimic din istoricul meu nu arata ca ar exista posibilitatea asta...aceasta mica leziune poate fi acolo de foarte mult timp sau poate ca a aparut de foarte putin timp...voi repeta rmn-ul dupa 6 luni si daca nu vor aparea noi leziuni este sigur ca nu am cum sa am scleroza multipla daca insa apar alte leziuni vedem cauzele care au determinat...maine oricum mai merg la un neurolog care mi-a fost recomandat ca fiind cel mai bun neurolog din Bucuresti sa se uite si el peste rezultate si sa vedem ce spune, insa sunt sigura ca imi va spune la fel ca si doamna medic de astazi. Sinuzita maxilara o voi trata trebuie sa merg la un orl-ist sa ma vada si cam atat.sunt atat de fericita si linistita incat nu stiu cum sa-i multumesc lui Doamne-Doamne!

Iti multumesc lala2004 m-am uitat pe site-ul de care mi-ai scris in mesaj...o sa ma mai uit cu mare atentie pt ca degeaba nu mi-a fost recomandat!
0
11-03-2010, ora 20:35
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Te pup Carla82 si-ti doresc multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: