Schizofrenie nediferentiata

24-04-2009
M. Lynn
Nu este medic/terapeut
M. Lynn
Sunt si eu o fata cu probleme psihice de mai multi ani, am luat si eu antidepresive de tot felul, pentru ca am tot incercat, momentan tot sunt sub tratament cu antideptresive.Nu pot sa spun, de cateva luni iara ma simt mult mai bine, dar mai am probleme de tot felul, cum ar fi tocmai tulburarea anxioasa -evitanta a personalitatii, a fricii de oameni pe strada, sau a increderii in sine.
Sunt si eu o fata ca toti ceilalti desi mereu am complexe, si chiar crize pentru ca simt ca singura nu ma pot controla si ceilalti din jur nu ma inteleg.
Simt nevoia de a iesi dar prieteni nu-i am, iar momentan nu lucrez, nu-mi gasesc un loc de munca, si chiar mai mult, dupa un interviu cineva m-a lasat sa cred ca mi-am atins nivelul de incompetenta, deci sunt foarte neincrezatoare in fortele proprii si cred ca nu sunt capabila de a lucra undeva.
Mai vreau sa spun ca m-as bucura daca as putea vorbi cu cineva, pe prietenul meu tocmai boala mea m-a facut sa il pierd.Sunt foarte dezorientata si doresc sa imi gasesc prieteni, oameni care simt si se confrunta cu aceleasi probleme.
Va rog din tot sufletul sa ma luati cat se poate de in serios.
Multumesc.
3 comentarii
0
24-04-2009, ora 18:46
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
draga ery, cati ani ai si de cand esti bolnava? Uite, eu am schizofrenie. la fel cu tine sunt izolata, nu am rabdare de nimic, nu lucrez. Eu am 32 de ani. Ma ingrijesc greu, fac treaba greu, ma plictisesc toata ziua.
Si eu am dezvoltat o forma de paranoia pentru ca se si intampla multe, sunt proxeneti, sunt fel de fel de ciudati.
adevarul este insa ca este un Dumnezeu care ne apara, te mai uiti si tu la om.
Este dificila boala noastra, dar, uite, eu m-am uitat pe sectia de cancere a acestui forum si m-am ingrozit, am zis, bine macar ca nu ma doare nimic.
si mie imi este greu. Eu macar nu am avut un prieten niciodata. Nici nu vreau sa ma casatoresc.
Nu lucrez de vreo 10 ani si imi este greu sa stau acasa, dar familia mea ma sustine mult.
Tu ai parinti?
mai vorbim, uite iti dau Idul meu pe profilul tau.
Te pup si curaj.
0
24-04-2009, ora 18:50
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
ca sa vezi mesajul intri in cont apoi scrie pe ferestruica verde buna ery, modifica-ti profilul, daca dai clic pe mosifica-ti profilul apare profilul tau si cu mesajul meu privat.
pa si vorbim
0
26-10-2010, ora 21:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Mature Eve

Ti-am trimis mailul meu pe privat. O.K. ?

Take care of you !

Clara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •