Scaune tari si mai apoi apoase la un bebe de 1 an si 3 luni

29-07-2011
Manu7buh
Nu este medic/terapeut
Manu7buh
Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati explicandu-mi ce se intampla cu baietelul meu si ce pot sa mai fac pentru a-i fi bine. Matei are 1 an si 3 luni si inca de la 2 saptamani am tot avut probleme cu burtica. La 2 saptamani am fost internati cu enterocolita acuta si mai apoi la 11 luni. Cand am fost internati la 11 luni i s-au facut toate testele posible inclusiv testul sudorii (care a avut o valoare de 76) drept pentru care i s-a recoltat sange pentru efectuarea de teste genetice-s-au trimi9s probele la Cluj (pentru cele mai frecvente 11 mutatii genetice care din fericire au iesit negative). I-am facut nenumarate analize: coprocultura, coproparazitologic, proba de digestie, antigen Giardia, rotavitus - fara probleme, doar la proba de digestie de obicei ne iesea amidon - relativ frecvent dar acum a aparut celuloza digerabila relativ frecventa. Mentionez ca el niciodata nu a avut mai putin de 2 scaune pe zi, in prezent avand 2, 3 sau 4, care sunt tari sau tari la inceput si mai apoi moi. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul