Scaune in general moi

27-02-2010
ADAL
Nu este medic/terapeut
ADAL
Sunt, IONUT si am 36 ani, problema mea sunt scaunele moi in general, nu am dureri de stomac, alimentatia zic eu este una buna:in fiecare zi 3-4 mese si regulate, evit grasimea, sarea in exces(vara rosiile le servesc fara sare), nu-mi plac dulciurile, nu fumez si nu consum alcool in excces(o bere, un pahar de vin).Trebuie sa fiu atent cu ce mananc pentru ca ma stric foarte repede la stomac.Daca mananc ceva gogosari si castraveti murati, toata ziua nu pot sa mai servesc lapte si atunci evit combinatia dar uneori chiar nu stiu dece ma stric la stomac.Azi la ora 10:00 am avut scaun moale dupa care am servit un ou prajit si un ceai, mai tarziu o cafea si un paharel mic de tuica, dupa 2 ore o ciorbita si o tocanita si dupa inca o ora am avut un scaun (gen pipi pe la ora 17:00)Unde am gresit?Va rog sa ma ajutati.Ce analize sa fac ?La ce doctor sa merg.Ce alimentatie sa urmez?In urma cu un an chiar slabisem 5 kg, acum mi-am revenit.Am 1, 79 inaltime si 76-78 kg oscileaza greutatea.Sunt din Drobeta.Tr.Severin.Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
01-03-2010, ora 19:50
ADAL
Nu este medic/terapeut
ADAL
Chiar nimeni nu ma poate ajuta in aceasta problema?
0
03-03-2010, ora 16:03
Junglee2009
Nu este medic/terapeut
Junglee2009
Servus Ionut. Cel mai indicat este sa mergi la un medic gastroenterolog. El este cel mai in masura sa te consulte, sa iti indice ce investigatii si ce tratament sa faci. Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici