Scaune dese, fetita 7 luni

22-06-2011
Adriana Maia
Nu este medic/terapeut
Adriana Maia
Buna!Am o fetita de 7 luni si jumatate si are scaune dese, 4 pe zi.Ele sunt normale nici prea moi nicci prea tari, fara mucus...iar ea nu este nici agitata.Nu stiu de fapt daca asta este o problema.Va multumesc anticipat!
5 comentarii
0
22-06-2011, ora 09:31
Dr. Greblescu Raluca
Alergologie si imunologie clinica, Bucuresti
Dr. Greblescu Raluca
Puteti sa va linistiti! Este bine sa fiti atenta la cum evolueaza copilul dvs, dar dupa cum descrieti scaunele in acest moment, totul este in regula! Multa sanatate si sa cresteti mari!
0
22-06-2011, ora 09:33
Adriana Maia
Nu este medic/terapeut
Adriana Maia
Multumesc!:)
0
22-06-2011, ora 16:21
Adriana Maia
Nu este medic/terapeut
Adriana Maia
Buna!Am o prietena care are o fetita de 6 luni.Fetita are o problema, iese greu afara...sunt dati cand iese o data la o saptamana!Fetita nu este agitata si nici nu are burtica tare.M-as bucura mult sa o ajut cu un sfat de la dumneavoastra.Multumesc!
0
22-06-2011, ora 20:57
Dr. Greblescu Raluca
Alergologie si imunologie clinica, Bucuresti
Dr. Greblescu Raluca
Puteti incerca produsul LASS BABY- este natural 100%. Daca nu functioneaza, mai sunt o multime de solutii. Insa inainte sa-i administrati ceva copilului, daca este inceputa diversificarea, trebuie crescuta cantitatea de cereale, sau introduse cereale, dupa caz! Din pacate nu mi-ati dat informatii legate de dieta copilului...Succes.
0
06-07-2011, ora 09:27
ralu310
Nu este medic/terapeut
ralu310
Buna. Am si eu o problema. Am fost internata in spital cu diagnostic gastroenterocolita. De cand am iesit ( 2-3 saptamani) am scaun foarte des. De multe ori de peste 4 ori pe zi, uneori si noaptea ( scaunul este normal). Am 25 de ani. Are vreo legatura cu diagnosticul pus sau poate fi o alta afectiune?. Tin sa mectionez ca, inainte de acest incident am avut o digestie foarte buna. Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul