Scaune cu mucus

24-09-2011
Marinav
Nu este medic/terapeut
Marinav
Buna ziua, cam de o saptamana am in scaun mucus, nu foarte mult dar e putin deranjant...recunosc ca cateodata sunt si constipata.Am luat antibiotice cam mult timp, prima data pentru o problema dentara...dupa care cam dupa 2 saptamani am luat din nou antibiotice pentru laringita.Ar putea acestea influenta acest lucru?Mucusul este clar, doar ca este deranjant..si parca este un pic mai abundent.Pana sa iau antibiotice nu am avut aceasta problema niciodata.Astept raspunsul dumneavoastra cu nerabdare.multumesc!
2 comentarii
0
24-09-2011, ora 20:53
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Da, de la antibiotice se poate irita colonul si sa apara mucusul. Ai grija la alimentatie, ia niste probiotice ptr refacerea florei intestinale si o sa dispara. Daca tot persista, consulta un gastroenterolog..
Sanatate!
0
25-09-2011, ora 21:39
Marinav
Nu este medic/terapeut
Marinav
Deci de la antibiotice poate sa apara...sper sa fie asta!Multumesc mult de raspuns...m-am mai linistit!Sanatate si dumneavoastra!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: