Scaun sub forma de bobite mai mari si mai mici

29-04-2012
Crissya
Nu este medic/terapeut
Crissya
Buna ziua, am si eu o problema, de cateva saptamani am scaun sub forma de bobite mai mari si mai mici, sunt constipata de cand ma stiu, cand eram mica mi-au spus parintii ca aveam tot asa scaune sub forma de bobite de oaieiepure, numai ca acum mi se pare cam ciudat, pe langa asta la un scaun am observat un fel de mucus de culoare crem deschis ce se asemana cu o membrana lunga nici nu stiu cum sa descriu, ma duc aproape in fiecare zi la toaleta, 1-2 ori pe zi, de 2 ori mai rar, dar ce ma ingrijoreaza e scaunul acesta neinchegat cum sa ii zic, sper sa ma exprim corect si pe inteles, sa primesc niste sfaturi utile inainte de a merge la doctor. Poate fi ceva grav? Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
05-05-2012, ora 19:48
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu stiu daca ti-ai rezolvat problema, dar ar trebui sa faci o analiza coproparazitologica.
Dupa cum descrii, vezi sa nu fie cumva o infectie diverticulara.
Diverticulii se pot vedea si la tomografie, ca sa nu faci colonoscopie - deoarece este riscant in cazul in care ai avea diverticuli infectati. De poate sparge colonul.
Vorbeste cu medicul gastroenterolog despre asta.
Nu amana, ce spui tu aici ar cam indica o infectie undeva in colon, posibil la diverticuli.
0
06-12-2014, ora 17:24
alina03
Nu este medic/terapeut
alina03
Spune-mi te rog, ai fost la doctor cu aceasta problema ? Ce ti s-a spus ? Si eu am aceiasi problema. Astept radpunsul tau ! Numai ca eu nu am observat nici un mucus. Dar poate l-am avut si nu am bagat de seama.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.