Scaun cu sange, indigestie, voma + proteine si aminoacizi

30-11-2012
alecsi
Nu este medic/terapeut
alecsi
Buna ziua. Ieri dimineata am observat pentru prima data ca dupa ce am iesit cu scaunul ca pe hartie a ramas sange. In dimineata aceasta la fel.Mentionez ca scazunul este tare si are o culoare deschisa. Nu am mai patit niciodata pana acum si asta se intampla fix acum cand m-am apucat de sala si iau niste proteine+aminoacizi. Stiu ca probabil nu are legatura dar m-am speriat pentru ca acum 3-4 zile am avut si o indigestie cu o stare generala de rau + voma, lucru care iar nu tin minte sa mi se mai fi intamplat pana acum.Poate sunt paranoic eu, dar de cand iau aceste suplimente alimentare(1 saptamana) mi s-au intamplat aceste lucruri si inevitabil fac legatura intre ele.

As vrea sa stiu care ar putea fi cauza si daca sunt niste pastile pentru asta.

Va multumesc!
4 comentarii
0
30-11-2012, ora 17:51
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
renunta la proteine
si
vezi DACA mai ai sau nu aceste."stari".
sanatate
0
01-12-2012, ora 12:02
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca ai dureri in timpul scaunului atunci poate fi vorba de hemoroizi. Ai mancat ceva picant in ultimul timp?
0
02-12-2012, ora 15:20
alecsi
Nu este medic/terapeut
alecsi
Nu, nu am mancat. Dureri nu am deloc, doar ca ce am observat e faptul ca scaunul e foarte tare. Ma gandeam poate e din cauza faptului ca e foarte tare sa se fi "rupt" ceva.
0
03-12-2012, ora 16:11
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
"Rupt" zici ? Si eu tot la asta m.am gandit.Si, de obicei, cand se "rupe" ceva, e posibil sa faci hemoroizi. Incearca sa renunti la proteine etc., poti face sala si fara ele si sa fii o persoana sanatoasa. :)
O alta afectiune in conditiile in care ai sangerari anale ar putea fi o problema la nivelul intestinului gros. Mai bine fugi sa iti faci un consult, sa nu fie ceva rau..

Noroc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îți simți stomacul plin mult timp după masă
  • Indigestia explicată – ce se întâmplă, de fapt, cu digestia?
  • Cum se manifestă indigestia și câteva sfaturi utile
  • Indigestie vs intoxicația alimentară - diferențe, clarificări
  • Curcumina în tratamentul indigestiei / dispepsiei funcționale
  •