Sarcină sau nu?

13-09-2013
mariaromeo
Nu este medic/terapeut
mariaromeo
Bună. Am avut menstruaţie după ultimul contact sexual. Peste 2 săptămîni am avut nişte scurgeri foarte mici. Acum, la 6 săptămîni de atunci, ar trebui să am menstruaţie (pentru luna septembrie). Am făcut un test de sarcină şi mi-a ieşit negativ. Am făcut o ecografie şi mi-au spus că nu e o sarcină. Iar analiza hCG 0.1. (De vreo 2-3 săptămîni urinez mai des.) La ginecolog mi-au depistat o rană pe col + un chist foarte mic. Pe lîngă astea, mai am şi probleme cu glanda tiroidă - cîteva chisturi şi un nodul.
Azi mi s-a început, cred eu.. menstruaţia, dar mi se pare mai puţin obişnuită decît de obicei. Sper să nu fie iar vorba de nişte scurgeri.
Ar putea fi vorba totuşi de o sarcină? (am citit pe net despre sarcina extrauterină şi mă cam sperie.)
1 comentarii
0
16-09-2013, ora 12:17
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
daca ai facut si test si ecografie, inseamna ca asa e si nu ai sarcina. dereglarea asta posibil sa vina si din cauza chistului si a altor probleme
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Sunt însărcinată?
  •