Sarcina sau raceala?

09-09-2013
symy sym
Nu este medic/terapeut
symy sym
Buna ziua, as dori sa ma lamuriti si pe mine, daca se poate, pana voi ajunge sa fac un control. Ultima data, mi'a venit menstruatia pe 7 august iar ultimult contact sexual l-am avut pe 30 august, seara. Tin sa mentionez, ca nici in momentul de fata nu mi-a venit menstruatia.in schimb, de vreo saptamana am simptomele cum ca ar trebui sa-mi vina : aparitia cosurilor, dureri de burta, spate, sani foarte sensibili la atingere, parca ar fi niste baloane. Pe 30 august, dimimeata, am avut o criza de durere de rinichi si de burta, ingrozitoare, in acele zile stand doar prin curent.si prin frig si mai mult cu spatele gol. As vrea sa stiu daca sunt sau nu insarcinata, contactul sexual fiind neprptejat sau am doar o raceala puternica la ovare? In urma cu 5-6 ani, am aflat ca am un chist la ovarul drept.
6 comentarii
0
09-09-2013, ora 14:50
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
cumpara si fa un test de sarcina.
0
09-09-2013, ora 14:59
symy sym
Nu este medic/terapeut
symy sym
Ultimul act sexual l-am avut pe 30 decembrie si, din cate stiu, ar fi prea devreme pentru un test de sarcina, poate ma insel.
0
09-09-2013, ora 23:29
symy sym
Nu este medic/terapeut
symy sym
30 august*
0
10-09-2013, ora 23:52
symy sym
Nu este medic/terapeut
symy sym
Am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Inca sunt nelinistita, inca nu mi-a venit. Stiti pastile, pilule, ceva care sa grabeasca mestruatia sa vina?
0
11-09-2013, ora 22:44
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
mai ai rabdare 1 saptamana si mai fa un test de sarcina.menstruatia poate intarzia din multe motive: stres, cura de slabire, dereglari hormonale, sarcina, probleme ginecologice etc.
0
11-09-2013, ora 23:31
symy sym
Nu este medic/terapeut
symy sym
Uff, asteptarea asta ma omoara. Sa nu mai zic, am niste dureri de spate si de burta aproape insuportabile ca si cum imi vine si, totusi, nu mai vine. Multumesc pentru sfat. O sa revin cu noutati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • De ce întârzie menstruația?
  • Răceala la ovare
  •