Sarcina sau nu

09-09-2015
Ali7496
Nu este medic/terapeut
Ali7496
Buna ziua! Am si eu o mare nelamurire. Acum 3 saptamani, urmatoarea zi dupa incheierea ciclului menstrual, eu si prietenul meu am facut petting. El s-a masturbat, ulterior ejaculand in vasul de toaleta. S-a spalat imediat dupa pe maini si s-a sters. Dupa o jumatate de ora am continuat aceasta joaca, el introducandu-mi degetul in vagin. Tin sa mentionez ca sunt virgina. Dupa acest petting, mi-a mai venit menstruatia inca o zi.Credeti ca existra vreo posibila sarcina luand in considerare faptul ca poate prin absurd au mai ramas urme de sperma pe deget? La 3 zile dupa aceasta joaca, mi s-au umflat sanii si ma dor( ma confrunt des cu asta), iar de vreo saptamana ma simt obosita si am o oarecare sensibilitate a dintilor. Este posibil sa am o dereglare hormonala sau este vorba de o sarcina? Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
27-09-2015, ora 18:40
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Faceti un test de sarcina (la 4-5 saptamani dupa "incident") si va veti lamuri.
Probabilitatea fecundarii ovulului in timpul menstruatiei sau imediat dupa este mica (intre 2- 17%), dar nu inexistenta. Spermatozoizii supravietuiesc in vagin 5-7 zile.

Succes!

psih. Ana-Cristina Badita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •