Sarcina sau nu?

20-08-2014
teb01
Nu este medic/terapeut
teb01
Buna ziua. Pe 6 august(acum 2 saptamani) l-am lasat pe prietenul meu sa ma atinga cu penisul pe vagin, nu mai mult de 10 secunde(penetrarea nu a avut loc, nici ejacularea, precizez si faptul ca sunt virgina). Totusi, de atunci sunt foarte stresata de ce s-ar putea intampla.. Citisem undeva ca daca sarcina s-a instalat, ciclul nu mai vine. Insa pe 14 mi-a venit, exact in ziua in care trebuia sa imi vina. Cu toate astea am observat ca, cantitea de sange eliminat a fost mai mica, iar ciclul a durat cu o zi mai mult(precizez ca am racit pe data de 18..). In dimineata asta ma durea sanul stang, iar intre timp durerea s-a mutat in capul pieptului(prima oara m-am speriat pentru ca am crezut ca e un simptom al sarcinii.. insa nu ma dureau ambii sani, ci decat stangul).Ma gandesc ca aceasta durere poate fi de la raceala.. Ma tot gandesc la faptul ca astea sunt doar coincidente.. nu prea imi vine sa cred ca as putea ramane gravida dupa ce s-a intamplat.. repet, nu a ejaculat si nu a bagat penisul in vagin, iar atingerea a durat 10 secunde cel mult!!
Credeti ca sunt sanse sa fiu gravida? Multumesc..
2 comentarii
0
20-08-2014, ora 22:36
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu stiu ce varsta ai, dar la lectiile de Anatomie si fiziologie cu siguranta ai lipsit.Nestiinta(de orice fel)genereaza si angoase de acest gen.Raspunsul este nu.
0
23-08-2014, ora 14:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ teb01

Aveti aici un film cu o conferinta tinuta elevilor de liceu din America, ce se gandesc sa isi inceapa viata sexuala.
-*

(*modificat de admin)

VA ROG sa va informati inainte.

Ceea ce ati facut dv. se numeste Petting.

Virusul HPV si Herpesul genital se iau si prin Peting si cu prezervativ.
Aveti grija ca sunteti tineri si apoi suferiti o viata.
Nu exista tratament pentru ele.
Ramaneti purtatori pe viata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •