Sarcina sau nu?

16-12-2009
Tangerine88
Nu este medic/terapeut
Tangerine88
Mi-a intarziat ciclul 7 zile, pana acum mi-am facut 5 teste de sarcina toate negative si alaltaieri si un betaHCg al carui rezultat a iesit 0.00. Intrebarea mea este, e posibil sa fie erori cu privire la acest test? Ma gandesc ca daca as fii insarcinata chiar si in cateva zile ar trb sa fie totusi o valoare pe acel test care sa indice ceva! As dori un raspuns din partea unei pers.calificate! multumesc anticipat
2 comentarii
0
16-12-2009, ora 18:21
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
după atâtea teste nu aveţi cum să fiţi însărcinată, există şi teste foarte sensibile care detectează din primele zile creşterile HCG
0
29-09-2012, ora 14:32
diana284
Nu este medic/terapeut
diana284
Mi-a intarziat ciclul 3 zile, pana acum mi-am facut 2 teste de sarcina toate negative Mentionez ca pe data de 17.9 am avut niste scurgeriinchise la culoare putine cantitativ care au tinut cam 5 zile iar pe 27 9 cand trebuia sa imi vina menstruatia am avut iar cateva picaturi Intrebarea mea este, e posibil sa fie erori cu privire la acest test? Ma gandesc ca daca as fii insarcinata chiar si in cateva zile ar trb sa fie totusi o valoare pe acel test care sa indice ceva! As dori un raspuns din partea unei pers.calificate! multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.