Sarcina sau dereglare?!

26-01-2012
aniela18
Nu este medic/terapeut
aniela18
Buna seara, in luna decembrie dupa terminarea foliei de anticonceptionale, am inceput imediat o noua folie din care am luat 3 pastilute, pentru a-mi intarzia putin menstruatia.Dupa intrerupere, ciclul a venit normal, am facut pauza de 7 zile, dupa care am reluat administrarea anticonceptionalelor.In ultimile zile ale foliei de anticonceptionale ( 7 zile ), mi-a venit menstruatie ( nici nu pot spune daca este menstruatie deoarece curge foarte putin, si de culoare maronie, de 5 zile...:()., timp in care am continuat administrarea pastilutzelor. Mentionez ca, au fost 3 zile, dar nu consecutiv, in care am uitat sa imi iau pastila la ora fixa, luand-o a doua zi, impreuna cu cea din ziua respectiva. Mai mentionez ca, in perioada aceasta am avut si contact sexual.Scurgerile le am de duminica seara, dupa contact sexual. Este posibil sa fie o sarcina sau o simpla dereglare?Sau este posibil sa fii ramas insarcinata la ultimul contact ( de duminca )?Multumesc anticipat de raspuns,
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul