Sarcina posibila?

13-02-2016
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
12 Februarie 2016
kinder96
intreaba:

Buna inainte sa ma criticati vreau sa stiti ca sunt virgina si acesta este primul meu prieten, de aceea am urmatoarea intrebare. Am mimat sexul cu prietenul meu si l-am masturbat prin blugi, dupa care a ejaculat in blug, dupa ce a ejaculat am luat mana cam dupa 20 sec, credeti ca in acest timp sperma a trecut de pantaloni si s-a depus la mine pe mana. Dupa care eu am fost la baie si m-am sters jos fiind si eu excitata, credeti ca daca am avut sperma pe mana aceasta sa fii trecut de himen si de acolo sa avanseze mai departe?Sunt foarte speriata, va rog sa nu la criticati. Astept raspunsuri serioase, preferabil din partea unui doctor.
17 comentarii
0
13-02-2016, ora 23:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Domnule,

Noi nu va criticam. Noua ne e frica sa nu vi se intample ceva rau si sa nu suferiti. Noi vom suferi mai mult decat voi daca voua vi se intampla ceva rau. Iar sarcina nu este singura optiune. Sunt boli cu transmisie sexuala de care sa nu scapi cu anii. Sa stii ca sarcina nu e o boala.

Va rog pe amandoi sa vedeti Sexul in afara casatoriei are un pret cu titlu informativ, pe Youtube. Este o conferinta facuta pentru adolescentii americani care doresc sa isi inceapa viata sexuala. Intai aflati la ce va expuneti teoretic si apoi luati de comun acord o decizie. Acest film a fost vizionat de 400.000 de adolescenti din Romania.

In ce priveste problema ta, nu ai nimic. Stai calma ca nu s-a intamplat absolut nimic. Asteapta linistita sa iti vina menstruatia.
0
14-02-2016, ora 10:29
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
kinder96, nu sunt sanse sa fi insarcinata. Inainte de ati incepe viata sexuala este important sa te informezi ca sa nu se repete situatii ca aceasta sau altele mai rele. Educatia sexuala este importanta caci te poate invata sa te protejezi atat de sarcina cat si de bolile transmisibile sexual.
0
14-02-2016, ora 11:33
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Va multumesc frumos, inca o intrebare domnule Doctor, e adevarat ca pentru a ramane insarcinata e nevoie de penetrare si ejaculare in interiorul vaginului?
0
14-02-2016, ora 11:42
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Nu, nu este adevarat. O sarcina poate aparea daca orice lichid care contine spermatozoizi (cel care apare in varful penisului atunci cand barbatul se excita contine si el spermatozoizi) ajunge LA INTRAREA in vagin, indiferent pe ce cale (frecare cu penisul, ejaculare in afara, cu mana sau cu alt obiect). Lubrifierea vaginului si miscarile musculaturii vaginului pot face ca acest lichid sa ajunga in interiorul vaginului si astfel sa apara o sarcina. Se poate intampla asta si in cazul fetelor virgine.
Revin cu recomandarea de a va informa temeinic; educatia sexuala corecta va poate ajuta nu doar in ceea ce inseamna sarcina ci si in privinta bolilor cu transmitere sexuala, care nu inseamna intotdeauna contact sexual direct. Puteti citi despre acestea si pe siteul meu sau de pe alte surse credibile.
0
14-02-2016, ora 12:07
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Va multumesc pentru timpul acordat, deci in concluzie, in opinia dv, nu pot ramane insarcinata. Va multumesc pentru informatii, am fost foarte speriata.
0
14-02-2016, ora 12:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Atentie ! Nu ai ramas insarcinata dar prin petting trebuie sa stii ca se ia virusul HPV care are tulpini cancerigene sau tulpini care provoaca negi genitali si herpesul genital daca partenerul a avut alte partenere inaintea ta care aveau aceste virusuri. Nu conteaza daca a avut contact sexual propriu-zis cu ele, daca a folosit prezervativ sau daca a facut doar petting.
0
14-02-2016, ora 13:13
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Noi am facut doar peeting prin haine, nu ne-am atins niciodata organele sexuale, decat prin haine, fara contact direct, si asa se poate?
0
14-02-2016, ora 17:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Eu stiu asta, nu ati ramas insarcinata. Problema este sa cunoasteti acesteti lucruri pentru viitor. Cand faci anumite jocuri si esti tanar poti sa iti pierzi controlul.
Mai departe voi hotarati ce si cum. Important e sa va insusiti notiunile de baza.
0
15-02-2016, ora 18:09
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Ma scuzati ca va deranjez, luna trecuta mi-a venit ciclu pe data de 15, de obicei am ciclu regulat, azi suntem in 15 si nu mi-a venit, dar simt niste intepaturi, credeti ca trebuie sa vina menstruatia, sau am ramas insarcinata in urma peetingului prin haine?? Sunt foarte speriata, va rog sa imi raspundeti cat mai repede.
0
15-02-2016, ora 18:11
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Nu se poate ramane insarcinata de la petting prin haine. Rabdare, dupa simptome o sa vina...
0
15-02-2016, ora 18:27
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Va multumesc pentru raspuns, nu mai am liniste sincer.
0
15-02-2016, ora 18:30
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Deci, sperma nu are capacitatea de a trece prin chilot si blug nu? Chiar daca dupa o ora i-a aparut pata pe blug.
0
15-02-2016, ora 19:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu. Incercati sa stati linistiti si sa nu mai practicati astfel de jocuri. In ritmul asta va veti imbolnavi de anxietate care e o afectiune psihica destul de grava.
Ce varsta aveti ?
0
15-02-2016, ora 19:03
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Nu o sa mai avem nici un fel de contact sexual, maxim ne pupam atat. Prietenul meu este foarte stresat nici nu mai mananca, eu am 19 ani, e normal ca ciclul sa apara intre 28-35 de zile, asta inseamna ca nu mi-a intarziat si ca nu sunt insarcinata?
0
15-02-2016, ora 19:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. E normal. Nu esti insarcinata.
0
15-02-2016, ora 19:53
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Multumesc frumos, astept sa imi vina menstruatia sa ne linistim.
0
17-02-2016, ora 13:16
kinder96
Nu este medic/terapeut
kinder96
Daca e cineva interesat, ieri in data de 16 mi-a venit menstruatia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici