Sarcina posibila?

22-07-2009
ela_80
Nu este medic/terapeut
ela_80
Buna ziua.Am o intrebare.Incerc de ceva vreme sa raman insarcinata, dar nu prea reusesc.Sun diagnosticata cu ovare de tip polichistic si nici nu am ciclu regulat, din acest motiv nu pot calcula cu exactitate periaoda fertila.Intrebarea mea este se poate sa fi ramas gravida daca am avut contact in ultima zi de sangerare?Cam pe data de 5-6 iulie s-a intamplat.este prea devreme sa apara simptomele?Am facut azi un test barza gold la care au aparut 2 liniute, numai ca cea cea care depista sarcina este mai subtirica, mai deschisa la culoare.Am deja unele simptome, cum ar fi pofte, somnolenta si senzatie de foame tot timpul si ma cam doare burtica, nu foarte tare, senzatii pe care le am de cateva zile.Se poate sa fi esarcina sau e prea devreme pt ca un test sa confirme o sarcina?Nu vreau sa ma bucur prea devreme.
Va multumesc anticipat pt raspuns.
1 comentarii
0
24-07-2009, ora 07:34
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dupa toate aparentele, este vorba de o sarcina. Pentru a fi sigura, repetati testul peste 2-3 zile astfel:
-folositi prima urina de dimineata
-folositi un test de la un alt producator

In acest fel, scade probabilitatea erorilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul