Sarcina peste anticonceptionale?!

21-05-2013
Alissa08
Nu este medic/terapeut
Alissa08
Buna ziua!Pe data de 15 martie am facut o intrerupere de sarcina.Medicul mi-a spus ca in urmatoarele 30-40 de zile imi va veni menstruatia si pot incepe anticonceptionalele prescrise de el din prima zi a menstruatiei.Pe data de 11 aprilie am avut sangerari si am inceput sa iau anticonceptionalele, dupa doua zile sangerarea s-a oprit, cred ca era spotting.Pe 26 aprilie, peste anticonceptionale am avut iar sangerari care au durat pana pe 30 aprilie, de data asta fiind mai abundente si cu dureri suportabile.Am continuat sa iau anticonceptionalele.Le-am terminat, dupa pauza de 7 zile am inceput o noua folie.Acum sunt la a 12 a pastila din folia a 2 a, dar de cateva zile am dureri de cap, spate si greturi.Am fost protejata in tot acest timp?Este posibil sa fie o sarcina?!Sunt foarte ingrijorata si cred ca e prea devreme sa fac un test..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul