Sarcina extrauterina?!! va roggg un raspuns

09-03-2008
banu
Nu este medic/terapeut
banu
am o mare problema! s-ar putea sa am o sarcina extrauterina asa mi s-a spus. teste pozitive de sarcina dar in uter nu se vede nimic mentionez ca ultimul ciclu a fost pe 29 ianuarie azi este 9 martie. toti imi spun ca sunt in 5 saptamani si dar eu nu inteleg de ce se calculeaza asa cand perioada fertila ar fi cam la 2 spatamani dupa ciclu deci as putea sa fiu in 3 saptamani> cine s-a mai confruntat cu o asemenea problema>>? medicii nu au vazut nimic la ecografia transvaginala nici sarcina normala nici ectopica ci doar presupun. Am mai auzit ca daca ar fi fost ectopica ar fi trebuit sa sangerez sau sa am menstruatie dar eu nu am sangerat deloc. am facut beta hcg si a iesit 549 deci clar e vorba despre o sarcina si maine mai fac iar analiza asta. sunt disperata si moarta de frica am plans incontinuu de cand am aflat dar nimic nu e sigur. nesiguranta ma omoara
1 comentarii
0
17-03-2009, ora 19:32
oanaa25
Nu este medic/terapeut
oanaa25
buna!aceeasi problema o am si eu.ultima data mi-a venit menstruatia pe 2 ianuarie si azi suntem in 17 martie, deci cam mult timp.si mie la eco nu-mi apare nik dar sunt suspecta de extrauterina.nici eu nu stiu ce sa mai cred.pana la urma la ce concluzie au ajuns medicii la care ai fost?si nici simp[tome de extrauterina nu am.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.