Sarcina dupa un avort spontan finalizat prin chiuretaj

25-07-2009
Olguta02
Nu este medic/terapeut
Olguta02
Am pierdut o sarcina la 5 saptamani ca urmare a unui hematom foarte mare. Doctorul a finalizat avortul spontan prin chiuretaj. La cat timp dupa chiuretaj pot incerca sa raman din nou insarcinata fara ca viitoarea sarcina sa fie afectata.Pot lua ceva ca uterul sa fie mai repede pregatit pentru o viitoare sarcina. Mentionez ca este prima pierdere da sarcina.
2 comentarii
0
29-07-2009, ora 13:13
raluca11
Nu este medic/terapeut
raluca11
buna, si eu am suferit un avort spontan tot la 5 saptamani si mie mia spus ca 3-4luni sa nu mai raman dar inca is in perioada de recuperare dupa chiuretaj si iau tratament si mia zis ca dupa ce gat tratamentul asta imi va da centru materna sau elevit.eu vreau sa imi fac analize mai amanuntite sa vad de ce sa intamplat asa.bafta, numai bine.
0
19-03-2010, ora 00:41
alyyssor17
Nu este medic/terapeut
alyyssor17
am o prolema foarte mare.defapt nu stiu ce sa cred.cui ma pot adresa cu cateva intrebari depe acest site????ast un semn va rog mult de tot ast un maol app scz de deranj :((
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avorturile repetate și inexplicabile, mai frecvente la femeile cu un simț al mirosurilor corporale mai bun
  • Riscul de avort spontan este mai mare în lunile de vară
  • Temperaturile ridicate ar putea crește riscul de avort spontan
  • Examinarea placentei poate releva cu acuratețe mare cauza unei sarcini pierdute
  •