Sarcina ? Ajutati-ma..

10-09-2013
Camelutsaa
Nu este medic/terapeut
Camelutsaa
Buna ziua.. am 18 ani si sunt foarte nelinistita. Acum o luna am fost cu prietenul meu la mare ( de pe 10 august pana pe 16 august) si atunci am avut ciclu de pe 8 august pana pe 11 august. Inainte de a merge la mare cu cateva saptamani, am facut dragoste neprotejat si am avut 2 acte (dupa ce s-a spalat, a urinat, pauza, a urmat al doilea).. dupa o saptamana dupa ce ne-am intors de la mare, am facut un test de sarcina ca sa fiu sigura si mi-a dat negativ.. de o saptamana parca am niste stari de greata si sunt foart ingrijorata(sper sa fie de la asta) si pe 6 sepembrie am facut un test de sarcina care mi-a dat negativ.. urmatoarea zi, pe 7, mi-a venit ciclul si am si acum, insa am impresia ca are o culoare maronie... Credeti ca este vorba de o sarcina? Mentionez ca prietenul meu nu a ejaculat niciodata in mine si nici in prezervativ.. Sunt foarte ingrijorata si m-a distrus perioada asta in care m-am gandit continuu la asta... La cate zile dupa ciclu mai pot face un test de sarcina ca sa fiu sigura ca nu am nimic? Va rog sa ma ajutati !!! Multumesc.
4 comentarii
0
10-09-2013, ora 16:29
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu esti insarcinata.
0
10-09-2013, ora 17:39
Camelutsaa
Nu este medic/terapeut
Camelutsaa
Si starile de greata, stomacul mi-l simt "gol" si mai umflat..
0
11-09-2013, ora 11:52
Camelutsaa
Nu este medic/terapeut
Camelutsaa
Un raspuns, va roooog :(
0
11-09-2013, ora 12:22
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca testele ti-au iesit negative, nu a ejaculat inauntru, plus ca ai mai avut si doua menstruatii intre timp nu stiu de ce mai ai motive sa crezi ca esti insarcinata, doar faptul ca ai greturi nu este relevant. Greata poti sa ai din multe alte motive ce nu au de-a face cu sarcina.
Daca ai dubii atunci mergi la medicul gineoclog pentru un consult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Sunt însărcinată?
  •