Sarcina

04-04-2012
anabelle01
Nu este medic/terapeut
anabelle01
Buna ziua. As avea si eu o nedumerire. am 18 ani, si cam de jumate de an mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu. Am facut mereu sex protejat, niciodata nu am avut incidente(sa se rupa prezervativul). Mi-a intarziat ciclul cam o luna jumatate. Am facut un test de sarcina, dar l-am verificat deabia dupa o ora si arata pozitiv. Asa ca mam decis sa mai fac 2. Amblele leam facut cum trebuie( mam uitat dupa 5-6 minute la rezultat) au iesit negative. Iar acum (dupa ce am facut cele 3 teste), cam dupa 2 luni jumate de la acel contact sexual mia venit ciclul. Nu am simptome de sarcina. Tin sa mentionez ca nu este prima oara cand imi intarzie atat de mult, doar ca acuma este si coincidenta ca mi-a intarziat si a si iesit acel test pozitiv. Am citit ca este posibil(chiar foarte) sa se fi modificat rezultatul. De atunci nu am mai avut nici un contact sexual. Ce credeti? Este posibil sa fiu insarcinata?
2 comentarii
0
05-04-2012, ora 12:02
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Eu cred ca nu esti insarcinata, mai ales daca menstruatia a venit Ok dpdv cantitativ, chiar daca a intarziat atat de mult, insa poate fi vorba despre o dereglare hormonala destul de importanta, asa ca te sfatuiesc sa mergi la medic. Orice femeie dupa ce isi incepe viata sexuala trebuie sa mearga la medic o data, de doua ori pe an, chiar daca totul pare a fi in regula.
0
29-05-2012, ora 22:09
lutmila
Nu este medic/terapeut
lutmila
BUNA SEARA am si eu o pb cu care ma confrunt sint gravida in luna a 5.a, mentionez ca mai am 2 fetite iar la sarcinile anterioare nu am avut asemenea simtome, incep prin faptul ca nu am facut analize ci doar o simpla eco care arataca bebe este k insa tensiunea 14.9 de obicei eu aveam tensiune mica, pb este ca bebe nu prea misca, au aparut si ceva acufene adica imi aud bataile inimii in ambele urechii, puls accelerat, durerii de stomac, tuse cu expectoratie, iar in luna a 4.a am avut mainile si picioarele f umflate, dr m.a spus sa nu mai consum sare am urmat sfatul si de 2 sapt nu s.au mai umflat spuneti.mi va rog oare voi putea sa nasc normal daca tensiunea este mai mare?iar la 5 luni daca bebe nu misca zilnic este vreo pb?ce ma sfatuiti?rog raspuns multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul