Sarcina?

13-02-2012
bby11
Nu este medic/terapeut
bby11
Ultimul ciclu menstrual a fost pe data de 21 ianuarie.pe data de 5 februarie am avut cateva penetrari neprotejate dupa care am continuat cu prezervativ.Astazi, pe data de 13 februarie am o sangerare usoara care initial am crezul ca este ciclul menstrual doar ca nu am nici un simptom(dureri de spate, burta, sani ).credeti ca poate fi o sarcina?
3 comentarii
0
13-02-2012, ora 19:37
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Există această posibilitate. Deocamdată, nu poate fi exclusă. Faceţi un test de sarcină, oricând după data de 20 februarie.
0
13-02-2012, ora 19:48
bby11
Nu este medic/terapeut
bby11
Credeti ca sangerarea de nidare poate fi confundata cu ciclul menstrual ? Vad ca aceasta sangerare continua. tind sa cred ca este ciclul menstrual dar nu am avut acele simptome(dureri de spate, sani etc) cum le aveam de obicei. de aceea sunt nesigura.
0
16-03-2012, ora 21:41
lili2004
Nu este medic/terapeut
lili2004
Buna seara, as vrea sa va intreb daca dupa doua cicluri menstruale normale (adica 3 zile pentru ca asa ma tine pe mine) exista sanse de sarcina ?Pun aceasta intrebare deoarece am mici dureri de burta (jos).Multumesc!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •