Sani mici

02-08-2009
cristina007
Nu este medic/terapeut
cristina007
Buna ziua!

Sunt Cristina, am 21 de ani si am o mica problema: am sanii foarte mici. Am 1, 69 m si 53 kg, iar dimensiunile 70, 63, 92, iar dimensiunea sanilor nu mi s-a modificat de mult timp. Ar putea fi o problema medicala? Ce exercitii fizice ar fi potrivite pentru marirea sanilor? Am auzit ca exista si medicamente in acest scop, dar nu vreau sa apelez la aceasta metoda.

Va multumesc.
13 comentarii
1
03-08-2009, ora 11:38
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pentru ce iti trebuie sani mari ?
Unde scrie ca toate femeiile trebuie sa aiba sanii mari ?
Crezi ca o te simti mai bine daca ii ai mai mari ?
Sanii mari aduc o gramada de probleme: noduli, dureri de spate, deranjeaza la sport si miscare, sunt o greutate in plus de carat, etc. Sanii din ziua de azi sunt toti excesiv de mari din cauza hormonilor
prezenti peste tot.
Uita-te la televizor la un popor care traieste in mod natural undeva pe o insula si o sa vezi ca toate femeile
au sani mici.

In plus poti fi curtata numai din cauza sanilor mari si devi un sumplu obiect sexual ca poate alte fete.

Dupa ce ai un copil sanii mari sau mai mari isi pierd elasticitatea si o sa-ti atarne si atunci iti vei dori sa ii ai mai mici.
Sanii mici au mult mai multe avantaje la santate decat cei mari !

Multumeste-te cum esti si cum te-a lasat Dzeu caci daca iti doresti lucruri nenaturale vei suferi in mod automat !

Invingeti probleme psihice nu marindu-ti sanii ci invingadu-ti slabiciunile.
0
03-04-2011, ora 15:34
Alina95
Nu este medic/terapeut
Alina95
buna.ma numesc alina si am 16 ani, am pieptul plat ca sa zic asa, si parca mi-e rusine si sa merg la scoala, ma simt inferioara, si ma barfesc cateva fete poate pe care nici nu le cunosc pt felul in care arat:(...un sfat.o reteta??
0
03-04-2011, ora 15:36
Alina95
Nu este medic/terapeut
Alina95
in familie mai am 2 surori si sunt mult mai dezvoltate decat mine, chiar si la varsta mea erau mai dezvoltate decat sunt eu acum...
1
26-08-2011, ora 23:59
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră Alina95, problema dv. trebuie investigată de către un medic endocrinolog.
Un astfel de medic, după ce vă va examina din punct de vedere fizic, vă va recomanda un set de analize de natură hormonală şi, în urma interpretării rezultatelor lor, vă va prescrie sau nu un tratament, dacă va considera că există o necesitate.
NU vă mai simţiţi complexată. NU mărimea sânilor contează, ci mintea, comportamentul şi sufletul dv.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune,
Nick
0
12-11-2011, ora 09:37
adriananicolescu80
Nu este medic/terapeut
adriananicolescu80
draga cristina,
parerea mea este ca daca ai un complex cu sanii mici
poti sa-l corectezi cu niste implante de sani.
0
12-11-2011, ora 09:47
adriananicolescu80
Nu este medic/terapeut
adriananicolescu80
si eu am fost in situatia ta si am scapat de el :)
mi-am pus niste implante de curand la un doctoras in brasov cu un nume mai ciudat - dr costenco adrian,
care au iesit demential. Ma simt alta persoana deja si chiar nu mi sa parut
o operatie asa de nasoala, durerile au fost minime.
asa ca daca vrei poti scapa de problema foarte usor.
0
12-11-2011, ora 18:28
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
NU recomand nimănui implantul cu silicon pentru mărirea sânilor sau, mai nou, a pectoralilor, nici măcar celui mai mare duşman !!!
0
13-11-2011, ora 12:46
adriananicolescu80
Nu este medic/terapeut
adriananicolescu80
de ce nu recomandati?
0
15-11-2011, ora 17:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă adriananicolescu80, păi dv. de ce credeţi că NU recomand implantul cu silicon? Hmm...
Aştept cu nerăbdare răspunsul dv., să ştiţi, dacă veţi avea amabilitatea să mi-l oferiţi ;)
Numai bine,
Mr. Nick
0
17-11-2011, ora 18:57
adriananicolescu80
Nu este medic/terapeut
adriananicolescu80
Buna seara,
Stimate domn Mr. Nick daca stiam ce argumente aveti impotriva implantelor de silicon nu va mai adresam intrebarea.
cu stima
Adriana Nicolescu
0
17-11-2011, ora 19:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă adriananicolescu80, mă bucur că aţi dedus argumentele pe care le am împotriva implantelor cu silicon. Îmi cer iertare dacă argumentele mele v-au ofensat în vreun fel sau altul, direct sau indirect.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu iubire şi respect,
Mr. Nick
0
19-11-2011, ora 12:05
adriananicolescu80
Nu este medic/terapeut
adriananicolescu80
Stimate domnule Mr. Nick
sa inteleg ca nu aveti nici un argument
daca nu doriti sa il impartasiti cu noi.
o zi frumoasa.
0
19-11-2011, ora 19:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
@Dră/Dnă adriananicolescu80, mesajul meu anterior a inclus o tehnică psihologică sugestivă în care eu am investit speranţa că va funcţiona, că vă va determina pe dv. să faceţi efortul de a vă gândi la argumentul primordial, şi anume la faptul că Dumnezeu a creat femeia şi bărbatul fără silicoane în sâni şi pectorali, ca eu să nu mai fiu nevoit să scriu ceva ce este logic. Silicoanele sunt 100% toxice, din toate punctele de vedere, în plus, ca şi extra-argument, faţă de argumentul primordial.
Numai bine,
Mr. Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Marirea sanilor - ce optiuni exista?
  • Marirea sanilor cu implanturi mamare - Mamoplastia de augmentare
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  •