Sangerari nazale foarte dese (de 4 ani)

06-03-2011
anca paraschiv
Nu este medic/terapeut
anca paraschiv
De 4 ani ma confrunt cu sangerari nazale. In ultimul timp au fost foarte dese. Am fost la cativa medici si niciunul nu mi-a pus un diagnostic pana acum. Am facut toate analizele posibile care au iesit bune. Mentionez ca imi sangereaza doar nara stanga. Se intampla deseori sa ma trezesc noaptea in somn sangerand. Am facut tratament cu Tarosin, Vitamina C si Vitamina A. As vrea daca se poate sa ma ajutati.
6 comentarii
0
06-03-2011, ora 17:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. se poate face o cauterizare a acestui vas. cu radiofrecventa
0
10-03-2011, ora 17:55
anca paraschiv
Nu este medic/terapeut
anca paraschiv
Azi am fost la medic din nou pentru ca noaptea trecuta mi-a curs iarasi sange din nas si a zis ca nu poate face cauterizare deoarece nu vede nici un vas de sange fisurat. Nu stiu ce sa mai fac si cu ce medicamente sa mai incerc. Va rog sa ma ajutati. Multumesc.
0
10-03-2011, ora 21:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cauta un alt medic ORL sau poti veni la Pascani
ca si tratament Etamsilat fiole injectabil 2 fiole pe zi. 10 zile
comanda pe internet de la Vivasan VIVARUTINON 2 la 12 ore
VIt A uleioasa pusa in nas cate 4 pic din 4 in 4 ore
0
11-03-2011, ora 13:31
anca paraschiv
Nu este medic/terapeut
anca paraschiv
Va multumesc pentru raspuns. Am sa urmez tratamentul prescris de d-voastră.
0
10-05-2011, ora 20:30
anca paraschiv
Nu este medic/terapeut
anca paraschiv
D-le Doctor, in ultimele doua luni am facut toate analizele posibile si mi-au iesit bine, inclusiv cauterizare cu nitrat de argint care nu mi-a fost deloc folositoare pentru ca mi-a curs din nou sange. Acum cateva zile, am fost la un medic care mi-a spus ca ar trebui sa fac o operatie pentru deviatie de sept nazal(mentionez ca imi sangereaza doar nara stanga si deviatia este pe partea dreapta care deviatie nu m-a deranjat niciodata). As dori sa aflu parerea dumneavoastra in legatura cu operatia, tinand cont ca am citit ca nu e chiar atat de simpla.Acum urmez tratament cu Vivarutinon si Calciu. Va multumesc !
0
10-05-2011, ora 20:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu pot sa ma pronunt lana nu vad nasul, cum se prezinta deviatia de sept si locul de unde sangera
se mai pot face cauterizari a vasului cu Laser si cel mai bine cu Radiofrecventa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: