Sangerari (Anticonceptionale Novynette)

18-01-2014
cretzu194
Nu este medic/terapeut
cretzu194
Buna seara, deoarece prietena mea nu are cont pe acest forum postez eu in numele ei. Este la a 4a tipla de anticonceptionale Novynette, care au prescrise de catre un medic ginecoloc dupa control. De 3 zile a inceput sa sangereze, ceea ce nu i se pare normal, deoarece mai are de luat in 10 pastile pana sa termine tipla si sa vina menstruatia, din aceasta cauza este putin speriata. Tin sa sugerez, cand a inceput sa ia aceste pastile a sangerat primele 2-3 sapt dupa care s-a oprit (ceea ce este normal in primele 3 luni de tratament ) Ce poate sa fie ? Va rog sa ma ajutati ! Va multumesc !
4 comentarii
0
19-01-2014, ora 18:31
cretzu194
Nu este medic/terapeut
cretzu194
Nu ma poate ajuta nimeni ?
0
20-01-2014, ora 11:06
raluCF
Nu este medic/terapeut
raluCF
Buna ziua!este a doua luna de cand iau Logest, sunt la mijlocul foliei, joi seara trebuia sa iau pastila la 10 seara, dar am uitat si am luat_o dimineata la 9 si inca una la 10 seara. Problema e ca sambata am avut niste scurgeri maro si duminica si azi imi curge si sange, dar nu asa de mult ca in ciclu.Imi puteti spune din ce cauza imi curge sange si daca ar trebuii sa iau in continuare pana termin folia?multumesc
0
25-01-2014, ora 23:38
cretzu194
Nu este medic/terapeut
cretzu194
Au trecut 10 zile si inca nu s-a oprit sangerarea ! Ce poate sa fie ? Mai e o pastila din blister, dupa pauza de 7 zile sa inceapa si al 5 lea blister ?
0
30-01-2014, ora 11:51
cretzu194
Nu este medic/terapeut
cretzu194
un raspuns ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •