Sangerare intre menstre

04-11-2011
tdaniela
Nu este medic/terapeut
tdaniela
Buna seara,
In octombrie 2009 mi s-a facut o conizatie in urma unui PAP la care mi-a iesit modificare de celule. In primul an dupa interventie am repetat PAP-ul la interval de 3 luni si toate au iesit bune. In acest interval dr. ginecolog mi-a recomandat vaccinarea contra HPV motivand ca in caz de recidiva, virusul va fi mai putin agresiv. Am facut si vaccinul. In urmatorul an, adica in 2011, am repetat PAP-ul la interval de 6 luni dar de fiecare data au iesit inflamatii. Mi s-au recoltat secretii si am urmat tratamentele necesare. In luna iulie 2011 la 10 zile dupa menstra, am inceput sa sangerez ca la menstra, sangerare care a durat pana la urmatoarea menstra. M-am speriat si am mers la ginecolog care dupa consult si o ecografie intravaginala, mi-a spus ca nu vede nimic care sa provoace sangerarea si probabil sunt semne de premenopauza. M-am linistit si totul a revenit la normal pana in luna noiembrie cand am avut menstra in data de 18 iar in data de 27 am inceput sa sangerez si nu s-a oprit nici pana astazi.
Dupa conizatie ciclul menstrual mi s-a modificat la 24 de zile, asa ca urmatoarea menstra ar trebui sa o am in data de 11 noiembrie.
De teama sa nu ma imbolnavesc iar, dupa conizatie nu am mai avut nici un contact sexual.
Intrebarea mea este: ce perere aveti, aceste sangerari ar putea fi semnele unei recidive?
1 comentarii
0
04-11-2011, ora 20:24
tdaniela
Nu este medic/terapeut
tdaniela
-
Ce ma sfatuiesti sa fac? Cert este ca nu vreau sa mor, am o fetita de 16 ani si are nevoie de mine. Sunt cu psihicul la pamant.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.