Sangerare dupa primul contact...nelamurire!

04-03-2008
Annelyse
Nu este medic/terapeut
Annelyse
Mi am inceput viata sexuala de curand iar in urma primului contact am sangerat intr o cantitate destul de abundenta. Mentionez ca am himenul elastic, in timpul actului sexual durerile au fost suportabile si de scurta durata. Este posibil chiar si avand himenul elastic acesta sa se fi rupt sau sa fi avut legatura cu ciclul care urma sa imi vina dupa cateva zile ( 6 zile) ?? Stiu ca in urma ruperii himenului in general dc exista sangerare este intr o cantitate destul de mica. Nu am mai avut nici un fel de sangerare dupa aceasta..nici urma de asa ceva. Planuiesc sa merg si la o consultatie...dar poate exista cineva sa ma lamureasca in aceasta privinta.
1 comentarii
0
05-04-2008, ora 00:00
maria18
Nu este medic/terapeut
maria18
am si eu o curiozitate: dupa ce ai constatat ca himenul tau este elastic?! si din moment ce ai sangerat chiar tu ai zis "intr-o cantitate destul de abundenta "plus durere. este clar ca afost o ruptura. cantitatea de sange difera de la persoana la persoana (stiu fete care au avut chiar hemoragii sau care nu au sangerat deloc). nu cred sa fi avut legatura cu ciclul care urma.parerea mea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici