Sangerare dupa electrocauterizare rana pe col

27-09-2015
Adiss Adina
Nu este medic/terapeut
Adiss Adina
Acum 3 săptămâni am facut o electrocauterizare...Am mers la control dupa 1 săptămâna si doctora care m-a operat mi-a spus ca in a 3 a saptamana o sa am o sangerare, sa nu ma sperii. Totusi, sunt foarte foarte neliniştită pt ca sangerez de 8 zile, la fel sau chiar mai mult decat la menstruatie, si nu pare sa se oprească As vrea sa stiu este normal sa fie asa??? De câteva zile am si dureri in partea dreaptă a abdomenului... Oare sa fii păţit ceva? Am sunat o pe doctora si mi-a spus dinou sa stau linistită ca este normal sa sangerez pana se desprinde crusta formata in urma arderii ranii. Va rog sa mi spuneti...Asa e firesc? Cat o sa mai dureze sangerarea? Credeti ca e posibil sa am o problema?
6 comentarii
0
28-09-2015, ora 01:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cand o femeie sangereaza mai mult de cateva zile in afara menstruatiei, e primita ca si caz de urgenta la orice spital. Mergeti cu incredere si vedeti si parerea altui doctor care sa va consulte.
0
28-09-2015, ora 13:04
Adiss Adina
Nu este medic/terapeut
Adiss Adina
Multumesc frumos pt răspuns. Asa am sa fac...aveam nevoie de o confirmare ca ceea ce mi se intampla nu e normal...
0
25-08-2016, ora 13:07
RynaK
Nu este medic/terapeut
RynaK
Buna ziua
Am si eu o intrebare va rog...in data de 2Iulie am facut cauterizare pe col uterin in 21 iulie trebuia sa im vina ciclu dar intarzie.este normal? Cat timp e nevoie sa mai astept pana sa ma duc la ginecolog cu problema asta? Cineva a mai facut cauterizare ? Va intarziat ciclul dupa? Va rog ajutor
0
25-08-2016, ora 14:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu va panicati in nici un caz. Mergeti la ginecologul unde aveti dosarul si care va stie cazul.
0
25-08-2016, ora 16:49
RynaK
Nu este medic/terapeut
RynaK
Va multumesc...ma gandeam ca poate e normal sa im intarzie...am incercat sa ma documentez de pe internett dar nu am gasit nimic despre problema asta.
Mai astept doua ziile si daca tot nimic atunci ma duc inapoi la control.
Va multumeac inca odata
0
25-08-2016, ora 17:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ecografie intravaginala sa va vada endometru in ce proportie e format.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: