Sangerare anormala

31-07-2013
alexandra.iosif
Nu este medic/terapeut
alexandra.iosif
Buna ziua,
Am o problema la care nu gasesc rezolvare, luna aceasta mi-a intarziat menstruatia cu 5 zile, apoi primele 3 zile au fost prezente scurgeri de culoare maronie dupa aceste 3 zile au urmat 6 zile de menstruatie abundenta[menstruatia in general la mine dureaza intre 3-5 zile maxim, cu mici dureri de burta ] ( erau prezente si unele chiaguri de sange ), ca apoi sa se opreasca o zi si sa reinceapa scurgerile de culoare maronie, am facut un test de sarcina care insa a iesit negativ, am stari de oboseala, greata, vertij, pofte si o foame continua (insa ma abtin ).
Luna aceasta incepand cu prima zi a mentruatiei am reluat anticonceptionalele ( prescrise de medicul ginecolog).
Mai precizez ca in ultima luna si jumatate am slabit in medie cam 10 kg.
Va rog daca ma poate ajuta cineva ! Sunt un pic cam speriata iar medicul meu ginecolog este in concediu pentru urmatoarele 2 saptamani, nu ma simt confortabil sa merg in alta parte, dar daca se va dovedii imperios necesar o voi face.
2 comentarii
0
02-08-2013, ora 12:16
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Tu daca ai menstruatie abundenta crezi ca esti gravida? Incredibil ca o femeie poate sa gandeasca in asa fel.
5 zile nu inseamna intarziere, ci doar o mica dereglare sau nici asta macar.
Sangerarea dinainte de menstruatie este absolut normala chiar daca nu ti s-a mai intamplat pana acum, iar cu privire la menstruatia abundenta si de lunga durata poate sa insemne fix nimic ori un chist ovarian ori multe altele. Numai medicul iti poate spune.
0
02-08-2013, ora 20:57
alexandra.iosif
Nu este medic/terapeut
alexandra.iosif
Matusa mea a avut exact aceste simptome ( menstruatie abundenta, care a tinut pana in luna a 5a de sarcina ) cand a ramas insarcinata si cu primul si cu cel de-al doilea copil :-|, deci nu cred ca este cazul sa faceti acuzatii de genul " incredibil ca o femeie poate sa gandeasca in asa fel ", lucrurile acestea difera de la o persoana la alta.
Multumesc pentru " incercarea " de a ma ajuta, dar va rog ca pe viitor sa nu aruncati cu reprosuri ca nu consider acest lucru ca fiind extrem de necesar. O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  •