San dureros

19-07-2013
Madu20
Nu este medic/terapeut
Madu20
Acum cateva luni, mai exact in noiembrie 2012 am fost si mi-am facut o ecografie la sani, deoarece sanul drept ma durea la atingere, nu puteam sa dorm pe burta..etc.La eco. medicul mi-a spus ca am un nodul de cativa mm, de marimea unui bob de orez.Mi-a spus sa stau linistita si sa vin la control o data pe an..mi-a dat sa.. fac papanicolau dar nu l-am facut.Ca si tratament mi-a dat diclac gel, vitamina A, MagneB6 si niste ovule (am mici probleme cu o secretie vaginala..dupa menstruatie.. simt niste mancarimi in interior..iar cand ma spal sunt niste chestii ca niste firmituri..albe).De ceva timp am inceput sa intru in panica, mi-e frica sa nu fe ceva rau, tot ma doare sanul.. am simtit si niste sageti...parca ma doare si sub brat... Poate e si din cauza starii de anxietate..Nu stiu..SA IMI FAC GRIJI ? DACA E CEVA GRAV?Madalina 20 de ani.Multumesc!
1 comentarii
0
19-07-2013, ora 20:36
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
imi pare rau, stiu ca esti tanara si ingrijorata, dar nu cred ca e cazul sa dai curs unor ganduri negre absolut nejustificate, inainte de a vorbi cu medicul tau de familie, pentru ca momentan sansele sunt minime daca nu chiar nule, pe baza a ce prezinti, sa discutam despre cancer.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.