Same old herpes.

08-09-2008
darklight
Nu este medic/terapeut
darklight
Buna ziua.As avea si eu o intrebare..daca simti ca iti apare herpes la buza..este mai bine sa il lasi sa faca bubitele acelea cu lichid ca sa iasa infectia din organism?(de tot stiu ca nu iese..inca nu m'am conformat)..dar ma gandeam..ca tot am recidive f dese..si le tot stopez..cum simt ca imi apare ceva cum dau repede cu aciclovir si cand trece..imi apare la gura dar in alt loc..cred ca o iau razna..nu stiu ce sa mai fac, , dna dr mi'a recomandat 3 luni tratament cu aciclovir..dar in tp tratamentului mi'a mai iesit de vreo 3 ori herpes..deci..si in concluzie..este bine sa le stopam extensia?atunci cand simtit ca ne apar?sau sa le lasam sa erupa..sa..nu stiu..va rog..un raspuns.
Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
08-09-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
buna.nu vreau sa te sperii sau panichezi dar nu e normal sa ai atatea recidive de herpes.ti-ai facut cumva si testu HIV.pt siguranta ta eu zic sa il faci.daca totul e ok aici cel mai probabil ai sistemul imunitar slabit.afla cauzele, vorbeste cu medicul de familie macar, si incearca o cura de detoxifiere a organismului ceva.multe fructe legume suplimente cu echinaceea multe lichide si deasemenea poti cumpara daca gasesti Cantastim...un imuno-modulator f bun si f eficient romanesc cu 5-10 doze facute cate una saptamanal vei scapa cu siguranta de aceste recidive.succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.