Sa imi fac probleme?

02-01-2010
alberto78
Nu este medic/terapeut
alberto78
Am si eu o intrebare.In timpul actului sexual, daca lichid seminal e fortal intre prezervativ si penis sa curga la baza penisului (prezervativul era pana jos complet) sunt sanse de o sarcina nedorita?
3 comentarii
0
02-01-2010, ora 18:27
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sunt, fiindca niciodata nu se stie daca nu cumva, ajuns la marginea prezervativului, lichidul seminal nu se prelinge pe langa el.
E greu sa ajunga pana acolo, odata ajuns se prelinge usor in afara.
0
02-01-2010, ora 19:18
alberto78
Nu este medic/terapeut
alberto78
As vrea sa adaug ca v-am adresat aceasta intrebare deoarece pe pielea intre abdomen si penis am gasit mici zone in care era un lichid intarit care putea fi usor idepartat cu mana.Presupunerea mea este ca e de la partenera mea dar mi-a trecut si aceasta idee in cap.
0
02-01-2010, ora 19:43
alberto78
Nu este medic/terapeut
alberto78
Mai am de agaugat ca eu eram pe spate iar prietena mea sus.Nu stiu daca ajuta cu ceva.Va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul