SUFLU SISTOLIC

28-09-2009
angeldark
Nu este medic/terapeut
angeldark
CU TOATE CA AM FOST LA 3 CARDIOLOGI DIN CARE UNUL SPEIALIST IN CARDIOLOGIE PEDIATRICA, TOTI MI-AU SPUS CA ESTE NOMALA IN URMA ECOCARDIOGRAMEI, DAR FATA MEA CAND DEPUNE UN EFORT MAI MARE LA ED.FIZICA NU MAI POATE SA RESPIRE. MI-AU SPUS CA ESTE NORMAL DAR EU NU CRED. CUM POATE FI UN COPIL NORMAL CAND EU VREAU SA O IMBRATISEZ SAU VREAU SA O TIN IN BRATE MAI MULT IMI SPUNE SA MA DAU LA OPARTE CA NU ARE AER SI NU POATE SA RESPIRE SI SE INVINETESTE IN JURUL GURII!.. CARE SA FIE CAUZA CA PANA ACUM MINENI NU APUTUT SA-MI DEA UN RASPUNS. MULTUMESC.
2 comentarii
0
07-06-2013, ora 21:27
anamaria28
Nu este medic/terapeut
anamaria28
buna. si eu am aceeasi problema si am aflat-o dintr-o intamplare. iar acum trebuie sa ma operez. sunt din sibiu si va recomand sa mai mergeti la cardiologi pentru ca asa ceva nu este normal, dupa parerea mea. mai incercati si in alte parti, la alte spitale, mai ales private. sanatate multa.
0
05-06-2014, ora 14:41
elenaavram05
Nu este medic/terapeut
elenaavram05
angeldark ce mai face fetita ta? sa stii ca si copilul meu avea aceleasi simptome (buze vinetii, simtea ca nu are aer) si am mers de urgenta cu ea la un control si la o ecografie. am aflat ca sufera de o malformatie congenitala cardiaca si tin sa il recomand din tot sufletul pe domnul dr. Deleanu impreuna cu prof. Thanopoulos care mi-au salvat copilul.fetita mea a avut un defect septal atrial (DSA) destul de mare. Dupa ce am asteptat in zadar pe la usile doctorilor pentru o simpla ecografie, minunea a facut sa ajung pe mainile acestor oameni exceptionali care mi-au insanatosit fetita. multumesc acestor perosane minunate pentru ca i-au redat copilului meu sansa la viata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.