stenoza incomplecta nu necesita operatie doar tratament

20-05-2008
alin-v
Nu este medic/terapeut
alin-v
de curand tatal meu a fost supus unui examen bronho virtual si diagnosticul a fost de stenoza incomplecta nu necesita operatie doar tratament. ce parere aveti despre acest diagnostic ? ms
6 comentarii
0
20-05-2008, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
nu inteleg ce este un examen bronho virtual, nu am auzit de asa ceva. Este o fibrobronhoscopie? Unde este stenoza si ce fel de stenoza??(Stenoza inseamna ingustare, dar nu imi spuneti unde e si de cine e cauzata). Acesta nu este un diagnostic!
0
21-05-2008, ora 00:00
alin-v
Nu este medic/terapeut
alin-v
bronhoscopia virtuala este un examen asemanator cu al unui tomograf unde a vazut in interiorul bronhiei ia facut si bronoscopie introducandui acel bronoscop in gura. in urma rezultatului dr a spus k are la bronhia st cat si la dr pe alocuri zone de stenoza nu este caz de operatie si ia dat tratament injectabil
0
21-05-2008, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Inseamna ca i s-a facut fibrobronhoscopie. Daca imi trimiteti rezultatul scanat sau copiat cuvint cu cuvint, pot sa va spun mai multe lucruri.
0
21-05-2008, ora 00:00
alin-v
Nu este medic/terapeut
alin-v
va pot trimite imagini de pe cd doar dati-mi adresa de mail
0
22-05-2008, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Nu cred ca ajuta daca imi trimiteti imagini(eu nu fac fibrobronhoscopie, nu sunt pneumoftiziolog), dar daca imi trimieti concluzia(Buletinul de analize scanat) atunci va pot spune opinia mea- ce ar fi de facut in continuare. --
0
22-05-2008, ora 00:00
alin-v
Nu este medic/terapeut
alin-v
v-am trimis p mail rezultatul de la tomografie cel de la bronhoscopia virtuala a ramas la spital dar o sal recuperez ms
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Stenoza pulmonara

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: